המאבטח החשוד ברצח בירושלים: "ראיתי חושך, לא באתי לרצוח"

המאבטח שהרג היום עו"ד ובתו במשרד במרכז ירושלים קושר עצמו למעשה ומספק את גרסתו: עורך הדין שנרצח ייצג אותו לדבריו בתיק, והוא הגיע הבוקר לדרוש חלק משכר הטרחה בחזרה. עורך דינו: מצבו הכלכלי "לא טוב", הוא בהליכי גירושים עם אשתו

המאבטח כבן ה-30 החשוד ברצח הכפול של עורך דין ובתו בירושלים היום (ג') נמצא עדיין בחקירת המשטרה, שם הוא קשר את עצמו למעשה - אך ציין כי לא הגיע כדי להרוג. "ראיתי חושך בעיניים בזמן המקרה, אני לא יודע להסביר מה קרה שם", הוא סיפר בחקירתו. הוא ככל הנראה הגיע למקום כדי לדרוש את כספו חזרה מעורך הדין, שייצג אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, העורך דין שאותו רצח ייצג אותו בתיק אך היורה לא היה מרוצה מהטיפול, והגיע הבוקר מביתו במעלה אדומים לירושלים כדי לדרוש בחזרה חלק משכר הטרחה על ייצוגו. ואז, ברגע של "אי שפיות הדעת", לטענת עורך דינו הוא פתח בירי. ביום-יום הוא עובד כמאבטח בכותל ולכן נשא עמו אקדח.

"ראיתי חושך בעיניים" (סוכנות תצפית)

"הוא לא יודע להסביר מה קרה לו שם", סיפר לחדשות 2 באינטרנט עו"ד דוד ברהום, שמייצג את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית. "הענייו מצריך בדיקה, הוא לא מכחיש את האירוע". הוא עלה מאתיופיה בשנת 2004 ומצבו הכלכלי לא מוגדר טוב כי הוא נמצא בסכסוך גירושים עם אשתו, וככל הנראה יש לו עבר פסיכיאטרי.

"נבדוק איך חמוש נכנס למקום"

במקביל, נמשכת חקירת המשטרה על האירוע הקשה, שהבהיל עוברי אורח ועובדים רבים בבניין כלל ברחוב יפו בירושלים. מי שהשתלט על החשוד לראשונה כי קצין ביטחון במקום שהיה שוטר בעברו - כשאז הגיע שוטר תנועה שעובד בסמוך למקום ואזק אותו.

עו"ד דוד ברהום (חדשות 2)

"בזמן הימלטותו שוטר לשעבר שעבד במקום השתלט עליו, ושוטרים נוספים אזקו אותו", סיפר תנ"צ אמנון אלקלעי, מפקד מרחב ציון במשטרה. "כמובן שנצטרך לבדוק כיצד אדם חמוש נכנס למקום".

רצח כפול בירושלים - הסיקור המלא:

השוטר שנטרל את היורה: "הוא היה קר רוח, כאילו לא עשה דבר"

רצח כפול בירושלים - מאבטח ירה למוות באבו ובתו