השוטר שנטרל את היורה: "הוא היה קר רוח, כאילו לא עשה דבר"

רס"ב שלמה בן חיון, השוטר שנטרל את היורה בבניין כלל ברחוב יפו בירושלים, שחזר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט את האירוע. "ביצעתי בו חיפוש כדי שלא יפגע אחרים", הוא סיפר. "הוא היה שקט ולא התנגד למעצר". עד ראייה: "היו הרבה צעקות"

"הוא היה קר רוח, לא דיבר, ולא התנגד למעצר". רס"ב שלמה בן חיון, שוטר התנועה שנטרל את החשוד שירה למוות בגבר ואישה הבוקר בבניין כלל בירושלים, שיחזר את רגעי המעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשעה 09:40 בערך שמעתי במכשיר הקשר קריאות על ירי בקומה השלישית, הגבתי לקריאה, הגעתי תוך שניות לזירת הירי והבחנתי בחשוד", סיפר לחדשות 2 באינטרנט בזירת האירוע. "לצדו עמד שוטר לשעבר שהחזיק בו, עצרתי וביצעתי בו חיפוש כדי לוודא שלא יפגע לאחרים".

בזמן המעצר הוא לא הגיב ולא התנגד. "הוא היה שקט, בקור רוח מדהים, כאילו הוא לא ביצע שום דבר. לאחר זמן קצר הגיעו עוד שוטרים ועזרו לי. הרבה אנשים היון מפוחדים ומבוהלים". בן חיון הוא שוטר תנועה שהיה שעובד סמוך לבניין כלל ברחוב יפו, בו אירע הירי.

זירת הירי. "אנשים נבהלו" (סוכנות תצפית)

"קפצו על החשוד ועצרו אותו"

עובדים ועוברי אורח רבים הופתעו למשמע יריות באמצע היום בבניין. "הייתי בסנוקר למטה ואז פתאום שמעתי יריות וצעקות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אבי פרנק, עד ראייה לאירוע. "אחד האנשים קפץ על החשוד ועצר אותו, והרבה אנשים התקהלו מסביב".

"היו פה בין 8 ל-10 יריות", הוא המשיך. "לדעתי לא צריך לתת למאבטחים לקחת נשקים הביתה וזה לא בסדר מבחינת המשטרה. צריך להפקיד את הנשק בסוף כל יום".