רצח כפול בירושלים - מאבטח ירה למוות באבו ובתו

אבו ובתו נורו הבוקר למוות בידי מאבטח במשרד עורכי דין במרכז כלל ברחוב יפו בבירה. כוחות גדולים של משטרה ומד"א הגיעו למקום ופתחו בחקירת האירוע. הרקע לירי הוא ככל הנראה סכסוך כספי. היורה נוטרל ונעצר. עד ראייה: "שמעתי לפחות 10 יריות"

טרגדיה בבירה: אב (56) ובתו (26) נורו למוות בידי מאבטח במרכז כלל שברחוב יפו בירושלים. כוחות גדולים של מד"א ומשטרה הוזעקו למקום ופתחו בחקירת האירוע. הרקע על פי המשטרה הוא ככל הנראה סכסוך כספי. הגבר שנורה הוא בעל משרד עורכי הדין שהתמחה בהוצאה לפועל, ובתו עבדה אצלו כמתמחה. בחדשות 2 באינטרנט העברנו שידור ישיר מזירת הירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי משטרת ירושלים, החשוד עלה לקומה השלישית במרכז, נכנס לאחד המשרדים וירה בשני בני אדם שהיו במקום. הוא ניסה להימלט מהשוטרים אך לבסוף נעצר ונוטרל 50 מטרים מזירת הירי. הוא נעצר על ידי אדם ששירת בעבר במשטרה. על פי החשד, היורה הוא מאבטח בשנות ה-30 לחייו שהגיע למקום והשתמש באקדח האישי שלו. הוא משתף פעולה עם חוקרי המשטרה.

"שמעתי 10 יריות". הבוקר (סוכנות תצפית)

"אנו לא יודעים עדיין מה הקשר של היורה להרוגים", סיפר תנ"צ אמנון אלקלעי, מפקד מרחב ציון במשטרה. "בזמן הימלטותו שוטר לשעבר שעבד במקום השתלט עליו, ושוטרים נוספים אזקו אותו. כמובן שנצטרך לבדוק כיצד אדם חמוש נכנס למקום".

"שמעתי לפחות 10 יריות"

דרור, עד ראייה שהיה במקום, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על רגעי הירי: "אני הייתי בדיוק בקומה מתחת כששמענו את היריות, אני שמעתי לפחות 10 יריות שכוונו על הגבר והאישה. כולם במשרדים פה מסביב היו בהלם ופחדו, אף אחד לא יצא למסדרון כדי לבדוק מה קרה ולעזור לפצועים". הוא ציין כי הקורבנות מוכרים לו: "הם אנשים מאוד טובים, בשבוע האחרון הייתי במגעים עם הנרצח והנרצחת וזה כואב".

מפת זירת הירי (מפה)

מרכז כלל בירושלים. ארכיון (גוגל סטריט ויו)

"הם נורו בפלג גופם העליון ולא היה ניתן לבצע בהם החייאה כשהגענו. הם היו ללא רוח חיים ונאלצנו רק לקבוע את מותם", סיפר לחדשות 2 באינטרנט פרמדיק מד"א ישראל כהן.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת אמר שמדובר בטרגדיה. "זה מקרה פלילי שיכול היה להתבצע בכל מקום ואנחנו מאוד אבלים על מה קרה", סיפר ברקת שהגיע לזירת הירי לחדשות 2 באינטרנט. "אני מקווה שמשטרת ירושלים תמצה במהרה את החקירה, אני משתתף בצער המשפחות, וכולי תקווה שאירועים כאלה לא יחזרו".