בכיר בעיריית רעננה נעצר בחשד לעבירות שוחד וגניבה

הבכיר נעצר בעקבות חקירה שמנהלת נגדו יחידת 443 ובמרכזה חשדות לביצוע עבירות שוחד, מרמה, וגניבת כספי עמותות לצרכיו האישיים. הוא יובא בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרו, ומצטרף לרשימה ארוכה של ראשי ערים ורשויות ששמם נקשר בפלילים לקראת הבחירות לרשויות המקומיות

בכיר בעיריית רעננה חשוד בשחיתות (חדשות 2)

הבחירות לרשויות המקומיות מתקרבות, ורשימת הבכירים הנחשדים בפלילים מתארכת. היום (ב') הותר לפרסום כי בכיר בעיריית רעננה נעצר בחשד לביצוע עבירות מרמה, שוחד, גניבה והלבנת הון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה נגדו מתנהלת על ידי בלשי יחידה 443 של המשטרה והחשד הוא שהבכיר פעל לקידום חוזים בעירייה ואף עשה שימוש לצרכים אישיים בכספים השייכים לעמותה שניהל בעיר.

חוקרי המשטרה הגיעו בשעות הבוקר לביתו ולמשרדו של החשוד, וערכו חיפושים אחר ממצאים הקשורים בחומר החקירה שנאסף עד כה. זהותו של הבכיר החשוד במעשים טרם הותרה לפרסום. המשטרה צפויה להביא בשעות הקרובות האיש לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון.

ראשי ערים תחת חקירה

הבכיר בעיריית רעננה מצטרף לשורת אישים שהמשטרה עצרה לאחרונה מקרב ראשי הרשויות המקומיות. בין הבכירים, ניתן למנות את ראש עיריית נשר, דוד עמר שיועמד בקרוב לדין בשל עבירות תכנון ובנייה שביצע, ואת ראש עיריית רמת השרון, יצחק רוכברגר, שהואשם אף הוא במרמה והפרת אמונים ואף ברישום כוזב במסמכי תאגיד. בכיר נוסף הוא ראש עיריית יהוד, יוסי בן-דוד שנחשד בלקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים.

לרשימה הארוכה מצטרפים גם שלומי לחיאני, העומד בראש עיריית בת ים הצפוי לעמוד לדין בנוגע לחשד שלקח שוחד מגורמים עסקיים, וכן ראש עיריית רמת גן צבי בר שהואשם בלקיחת שוחד. בעניינו של בר, פסק בג"ץ לאחרונה כי בשל הטענות והאישומים נגדו, לא יוכל להתמודד בבחירות לראשות העיר שיתקיימו בחודש אוקטובר הקרוב.