עמנואל רוזן: "מקווה לחזור לשגרת חיי"

העיתונאי הוותיק, שנחקר היום לראשונה בגין חשדות להטרדות מיניות שביצע, לכאורה, במספר נשים, הגיב על ההליך. "עברתי חקירה עניינית והוגנת", אמר. "מקווה שההליך יסתיים במהירות"

בתום כשמונה שעות שבהן נחקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה בחשד לביצוע שורת עבירות של הטרדה מינית ומעשים מגונים בנשים, הבהיר היום (ה') העיתונאי עמנואל רוזן, כי הוא מקווה שההליך בעניינו יסתיים באופן מהיר ככל האפשר כדי שיוכל "לחזור לשגרת החיים שנקטעה". מבין שורת העדויות שהוגשו בעניינו, נחקר רוזן על ביצוע שלוש או ארבע עבירות בנשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני שמח מאוד שהגעתי לכאן היום", פתח רוזן את דבריו בצאתו מתחנת המשטרה. "זהו המקום שמה שקובע בו זו האמת ולא הרכילות, העובדות ולא ההכפשה, המציאות ולא השמועות". הוא המשיך והודה למשטרת ישראל על עבודתה. "עברתי חקירה עניינית והוגנת".

רוזן ציין עוד, כי יעשה "כל מה שצריך כדי לסייע לחוקרים לסיים את תהליך החקירה באופן מהיר ככל האפשר כדי שאוכל לחזור תוך זמן קצר מאוד למסלול החיים הרגיל שלי".

חקירה ראשונה של רוזן

מספר חודשים לאחר שנחשפה הפרשה, העיתונאי עמנואל רוזן זומן לראשונה היום לחקירה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד. לאחרונה, המשטרה גבתה בתקופה האחרונה עדויות מנשים שטענו כי הוא הטריד אותן. כבר בחודש אפריל, בעקבות הפרשה, רוזן השעה את עצמו מעבודתו בערוץ 10.

"אנו מברכים שהגיע הרגע שעמנואל ימסור את התייחסותו במקום שבו מה שקובע זה האמת והעובדות ולא שמועות והסתה פרועה", אמר הבוקר יועץ התקשורת של רוזן, "אנו בוטחים במשטרה ומייחלים לחקר האמת".

לפני כחודשיים, ולאחר בדיקת התלונות בפרשה, ראש אגף החקירות במשטרה ניצב יואב סגלוביץ' הודיע על פתיחת חקירה נגד רוזן בחשד כי הטריד מינית נשים עמן עבד. עד אז התנהלה הפרשה תחת הכותרת 'בדיקה'. הפרשה נחשפה בעקבות פרסום בעיתון "הארץ", שחשף עדויות של יותר מעשר נשים שעבדו לצידו וסיפרו על התנהגות בלתי הולמת, חיזורים בוטים ואף הבטחות לקידום מקצועי תמורת קיום יחסי מין עמו.