לראשונה: העיתונאי עמנואל רוזן נחקר במשטרה

העיתונאי עמנואל רוזן נחקר במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד בחשד לביצוע עבירות מין. החקירה נעשתה, לאחר שבחודשים האחרונים נאספו עדויות מנשים שטוענות שהוטרדו על ידו. כבר באפריל השעה עצמו רוזן מעבודתו בערוץ 10. יועץ התקשורת שלו: "אנו מברכים שהגיע הרגע"

מספר חודשים לאחר שנחשפה לראשונה הפרשה - העיתונאי עמנואל רוזן זומן לראשונה לחקירה במשטרה. רוזן נחקר הבוקר (ה') במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד בחשד לביצוע עבירות מין. המשטרה גבתה בתקופה האחרונה עדויות מנשים שטענו כי הוא הטריד אותן. כבר בחודש אפריל רוזן השעה את עצמו מעבודתו בערוץ 10.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יועץ התקשורת של רוזן מסר הבוקר כי "אנו מברכים שהגיע הרגע שעמנואל ימסור את התייחסותו במקום שבו מה שקובע זה האמת והעובדות ולא שמועות והסתה פרועה. אנו בוטחים במשטרה ומייחלים לחקר האמת". רוזן הגיע הבוקר למשרדי היחידה הארצית לחקירות, לאחר שהמשטרה תיאמה עמו את מועד החקירה.

לפני כחודשיים, ולאחר בדיקת התלונות בפרשה, ראש אגף החקירות במשטרה ניצב יואב סגלוביץ' הודיע על פתיחת חקירה נגד רוזן בחשד כי הטריד מינית נשים עמן עבד. עד אז התנהלה הפרשה תחת הכותרת 'בדיקה'. הפרשה נחשפה בעקבות פרסום בעיתון "הארץ", שחשף עדויות של יותר מעשר נשים שעבדו לצידו וסיפרו על התנהגות בלתי הולמת, חיזורים בוטים ואף הבטחות לקידום מקצועי תמורת קיום יחסי מין עמו.

"הטריד קשות בטלפון"

בין העדויות שפורסמו ב"הארץ" הייתה עדותה של של ד', עיתונאית: "זה היה לפני ארבע שנים בערך. עבדתי איתו אז באחד מכלי התקשורת. הוא התחיל לשלוח לי ערמות של אס-אמ-אסים מאוד פלרטטנים וגסים בשעות לא סבירות כמו שתיים או שלוש בלילה. פעם אחת הוא טס מטעם כלי התקשורת בו עבד ושאל אם אני רוצה להצטרף. זה היה מאוד מפתה, אבל הוא אמר שאני אקבל את העבודה רק אם אשאר איתו עוד כמה ימים שם. אחרי זה היה סמיילי. לא נסעתי".

ו', אשת תקשורת נוספת, סיפרה על שינוי דרסטי בהתנהגותו של רוזן אחרי שסירבה לחיזוריו. היכרותה עמו החלה כשהגיעה להתארח בתוכנית הרדיו שהגיש עד לפני שש שנים. "סיימתי את התוכנית והלכתי, לא נתתי לו מספר טלפון ולא דיברתי אתו על שום דבר אישי. הוא התחיל להטריד אותי קשות בטלפון. המון שיחות שבהן הוא מבקש להיפגש אתי לבד".

"השיא היה שהוא הגיע אלי הביתה בלי שהזמנתי אותו", סיפרה. "פתאום דפק לי בדלת. בנאדם שאת לא מכירה כמעט בכלל מגיע אליך הביתה בלי להודיע בלי כלום". לדבריה, לאחר שסירבה לו באופן תקיף, "הוא הפסיק לדבר איתי. הוא לא היה אומר לי שלום כשהייתי עוברת במסדרונות של הערוץ שבו עבד".

רוזן: "חרושת שמועות והשמצות"

אחרי שהתפוצצה הפרשה שטח רוזן את גרסתו: "במשך עשר שנים מתנהל נגדי מאחורי הקלעים ובאינטרנט מסע הכפשות אנונימי, המציג דמות דמיונית שאינה קיימת במציאות: 'עמנואל רוזן המטריד'. בשנים האלה לא הייתה כמעט אישה אחת שעבדה במחיצתי, או שהתראיינה אצלי, שלא תושאלה על ידי מארגני הקמפיין המתוכנן האם פגעתי בה או הטרדתי אותה".

"עכשיו, כאשר אגודת העיתונאיות החליטה להוציא את מחול השדים הזה מחושך לאור, אני מברך אותה על כך וממתין בקוצר רוח לבדיקה מהירה ויעילה של הדברים כולם", מסר רוזן. "הגיע הזמן להעמיד במבחן המציאות את חרושת השמועות וההשמצות שלא נבדקה איתי ולא נשאלתי עליה. דברי מעולם לא נשמעו".