החייל שהותקף על ידי חרדים בירושלים: "ירקו עלי ונתנו לי אגרוף בלסת"

"מזעזע שככה עושים למי שתורם למדינה" – במילים אלה סיכם החייל הדתי שהותקף על ידי חרדים בשכונת בית ישראל בירושלים את החוויה שעבר. "ניסיתי לתפוס את התוקף, ואז הוא דפק לי עוד אגרוף לצלעות", שחזר

שעות לאחר שהותקף חייל דתי בשכונת בית ישראל בירושלים על ידי חרדים, הוא מספר בשיחה עם חדשות 2 על החוויה הקשה. "זה דבר מאוד מזעזע שככה עושים לאנשים שתורמים למדינה, בגוף שלהם ובהכל", אמר החייל. "לצערנו הרב, אנשים שלא תורמים למדינה, כמו אלה למשל, באים ויוצאים עלינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני עובר במקום, כשפתאום תוקף אותי חרדי, קורא לי 'חרדיק'ה, תישרף בגיהינום!', דופק לי יריקה", סיפר החייל. "הוא מתקרב אלי, דופק לי יריקה לפרצוף ואז אגרוף לאזור הלסת והצוואר. אני מנסה לתפוס אותו, אבל אז בא עוד אחד, דוחף אותי לצד ונעלם מהמקום. אני מנסה לרדוף אחרי ההוא שתקף אותי. הוא ברח לתוך ישיבה, נכנס איתי לעימות. ניסיתי לתפוס אותו ולעצור אותו עד שתגיע המשטרה, ואז הוא דופק לי עוד אגרוף לצלעות".

בודדים ניסו לעזור

תקיפת חייל בפעם השלישית (חדשות 2)
לדברי החייל, בשלב הזה החלו להתאסף במקום אנשים רבים. "לצערי הרב גם הם קראו את אותן קריאות, אמרו לי 'תישרף בגיהינום' ו'מה אתה קורא למשטרה?' היו כמה שניסו לעזור, שלושה או ארבעה, אבל מה הם יכולים לעשות מול מאה איש?"

המהומה בשכונת בית ישראל (שמואל בן ישי - חדשות 24)
מחקירה ראשונית עולה כי החייל הגיע לרחוב שערי שמים כששני חרדים התנפלו עליו, סמוך ל"ישיבת מיר". על פי החשד הם קיללו אותו וירקו לעברו, ואחד מהם אף תקף את החייל הדתי באגרופים. במקום התפתחה קטטה, עד שעוברים ושבים הצליחו להפריד בין הצדדים. 

"החייל לבוש מדים התכונן להיכנס למאפיית נחמה ואז קיצונים קראו לו חרד"ק (חרדי קל דעת)", סיפר מוטי סגל, עד ראייה שהיה במקום. "הוא נמלט לבניין ישיבת מיר הסמוך. התוקפים נמלטו, אבל המהומה כבר החלה". סגל מתאר כי מאות אברכים התאספו ליד החייל, בעוד הוא מנסה להיכנס אל הישיבה הסמוכה והשומר עוצר בעדו. כוחות הביטחון הוזעקו לשכונה והצליחו לחלץ את החייל מהמקום ללא פגע. הם הביאו אותו לתחנת המשטרה - שם הגיש תלונה. שני התוקפים נמלטו והמשטרה פתחה בסריקות בעקבותיהם.

החייל שהותקף עומד בימים אלה לדין לאחר שהואשם כי השתתף באירועי הלינץ' נגד ערבים לפני כשנה בכיכר ציון בירושלים ומשפטו עדיין מתנהל. לדבריו, במהלך החקירה והמשפט הכחיש כי נטל חלק בתקיפת הערבים. גם במשטרה לא ייחסו לו חלק מרכזי באירוע התקיפה, למרות ההחלטה להעמידו לדין.