המקרוב לרה"מ לשעבר שנעצר - עובד יחזקאל

הותר לפרסום כי מזכיר הממשלה לשעבר עובד יחזקאל הוא בעל המשרד לייעוץ אסטרטגי החשוד בשוחד ומרמה שנחקר באזהרה במסגרת פרשת השחיתות במגזר הציבורי. כמוהו נחקרה גם איילת אזולאי, לשעבר ראש לשכתו של בנימין (פואד) בן אליעזר. השניים שוחררו למעצר בית

נשלח למעצר בית. יחזקאל, ארכיון (אלכס קולומויסקי)

הותר לפרסום: מזכיר הממשלה לשעבר עובד יחזקאל, ואיילת אזולאי, לשעבר ראש לשכתו של השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר, הם שניים מארבעת החשודים שנעצרו ונחקרו באזהרה במסגרת הסתעפות פרשת השחיתות במגזר הציבורי. השניים נשלחו למעצר בית. יחזקאל הוא האדם שנלקח שלשום (שני) לחקירה והוגדר כמקורב מאוד לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחזקאל הוא בעל חברה פרטית לייעוץ אסטרטגי כיום ולפי החשד, הוא קיבל כספים מתוך תקציבים שהוקצו לפרויקט משותף של מספר עמותות, בתמורה להעסקת חברת יחסי ציבור ספציפית לטובת הפרויקט - זאת מבלי שהעמותות עצמן היו מודעות ללקיחת השוחד על ידו. ליחזקאל מיוחס חשד לביצוע עבירות שוחד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

מסנגורו של יחזקאל, עו"ד שמעון דולן, נמסר בתגובה: "יחזקאל זומן לחקירה ושיתף פעולה באופן מלא. להתרשמותנו, החשדות שהועלו כלפיו, מקורם בשילוב של מידע מוטעה ופרשנות שגויה להתנהלות תקינה לחלוטין שאין בה רבב. לדעתנו, אין ספק כי לא יימצא דופי במעשיו. יחזקאל והחברה שבראשה הוא עומד מקפידים קלה כחמורה מעבר לנדרש בחוק היבש.

"הפרסומים בתקשורת מסבים לעובד, לבני משפחתו ולעובדיו נזק חמור ללא כל בסיס ואנחנו מוטרדים מהקלות הבלתי נסבלת בכל הקשור לפגיעה בשמו הטוב של כל אדם. אנו מקווים ומבקשים כי החקירה לגביו תסתיים במהירות וכי שמו יטוהר באותה המהירות, ההיקף והתהודה שלהם זכו הפרסומים שפגעו בשמו הטוב".

עוד בין העצורים: איש יחסי הציבור רונן משה

באותו יום נעצר במסגרת הפרשה גם רונן משה, איש יחסי הציבור הבכיר. בית המשפט האריך שלשום את מעצרו בארבעה ימים, לאחר שקבע כי ישנו חשד מעל הסביר לכך שמשה עלול לשבש את החקירה. בנוסף למשה וליחזקאל נעצרו גם שתי עובדות בכירות בחברות ציבוריות. כל אלו נעצרו בחשד שתיווכו והעבירו במרמה כספים מתוך תקציבי משרדי הממשלה לחברות פרטיות.

החשדות נחשפו במהלך חקירת פרשת השחיתות הציבורית, מתוך מידע שנאסף תוך כדי החקירה, אך פרשה זו לא מהווה חלק מהפרשה הגדולה יותר, זו שבה מעורבת סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום.

שתי העובדות הבכירות בחברות הציבוריות חשודות במרמה ובהפרת אמונים, כשעל פי החשד אישרו והעבירו את הכספים ממשרדי הממשלה לאותם מתווכים.