בפעם השלישית: חייל דתי הותקף בירושלים

אחרי שתי תקיפות בימים האחרונים, שוב חייל הותקף בבירה. החייל, חובש כיפה סרוגה, הגיע לשכונת בית ישראל והותקף על ידי שני חרדים שירקו עליו, קיללו אותו, ואחד מהם אף תקף אותו באגרופים. במקום התפתחה קטטה, כוחות ביטחון הוזעקו לשכונה וחילצו את החייל - שנותר ללא פגע. המשטרה פתחה במצוד אחר התוקפים

בפעם השלישית בתוך ימים ספורים הותקף היום (א') חייל דתי בירושלים. החייל שצעד בשכונת בית ישראל, עם כיפה על ראשו, הותקף על ידי שני חרדים - רק בגלל שלבש מדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונית עולה כי החייל הגיע לרחוב שערי שמים כששני חרדים התנפלו עליו, סמוך ל"ישיבת מיר". על פי החשד הם קיללו אותו וירקו לעברו, ואחד מהם אף תקף את החייל הדתי באגרופים. במקום התפתחה קטטה, עד שעוברים ושבים הצליחו להפריד בין הצדדים. 

"החייל לבוש מדים התכונן להיכנס למאפיית נחמה ואז קיצונים קראו לו חרד"ק", סיפר מוטי סגל, עד ראייה שהיה במקום, "הוא נמלט לבניין ישיבת מיר הסמוך. התוקפים נמלטו, אבל המהומה כבר החלה". סגל מתאר כי מאות אברכים התאספו ליד החייל, בעוד הוא מנסה להיכנס אל הישיבה הסמוכה והשומר עוצר בעדו.

כוחות הביטחון הוזעקו לשכונה והצליחו לחלץ את החייל מהמקום ללא פגע. הם הביאו אותו לתחנת המשטרה - שם הגיש תלונה. שני התוקפים נמלטו והמשטרה פתחה בסריקות בעקבותיהם.

תקיפת חייל בפעם השלישית (חדשות 2)

"התחילו לצעוק עליי חרד"ק"

ביום חמישי האחרון, כיומיים לאחר שהותקף חייל חרדי בשכונת מאה שערים בירושלים, הותקף שוב חייל בשכונת שמואל הנביא בבירה. החייל החרדי עבר במקום, כשלפתע הושלכו לעברו חפצים מרכב שבתוכו היו חרדים. הוא הצליח להימלט למבנה סמוך - וחולץ ממנו ללא פגע רק לאחר שהגיע כוח משטרה למקום.

"איך שירדתי לרחוב יחזקאל, עבר לידי רכב הסעות מסחרי ובתוכו חבר'ה חרדים", שחזר החייל בראיון לחדשות 2 באינטרנט, "פתאום הם התחילו לצעוק מחלונות הרכב קריאות גנאי ביידיש ובעברית. הם צעקו 'חרד"ק, עוף מפה, עוף מהשכונה'".

עוד סיפר כי זמן קצר לאחר מזה הושלכו לעברו חפצים. "התחילו לעוף עלי דברים מהרכב - בקבוקי מים, זבל, כנראה כל מה שהיה להם באוטו. הם גם השפריצו עלי מים וירקו לעברי".

החייל ברח למבנה סמוך ומשם התקשר למשטרה. צוות שיטור שהגיע למקום הצליח לחלץ אותו והעביר אותו למטה משטרת ירושלים במגרש הרוסים לשם הגשת תלונה.

התקיפה במאה שערים, ארכיון (אריאל פינדר, חדשות 24)

החייל שהותקף במאה שערים: "קיללו וזרקו עליי שקיות זבל"

יומיים קודם לכן הותקף חייל חרדי בשכונת מאה שערים, בשעה שהגיע לבקר את בני משפחתו בשכונה החרדית. "עברתי באזור של חרדים קיצוניים והם החלו לקלל אותי בלי הפסקה", סיפר למקורביו. "הם קראו לי חרד"ק ואפילו זרקו עליי שקיות זבל".

במהלך האירוע פשט החייל את מדיו בניסיון להגן על עצמו. "בשלב הזה מי שהיה איתי קרא למשטרה, שהגיעה ביחד עם כוח יס"ם שחילץ אותי", הוא אמר.

מיד עם היוודע האירוע, התקשרו אל החייל מפקדיו כדי לבדוק לשלומו, וחלקם אף הספיקו לבקר אותו. למפקדים הוא סיפר כי הוא עדיין מתאושש מהאירוע.