ראש העיר נשר דוד עמר יואשם בחריגות בנייה בכפוף לשימוע

כמה חודשים אחרי הפרסום בחדשות 2 על חריגות הבנייה שאישר לעצמו ראש העיר, שלחה לו הפרקליטות זימון לשימוע – לקראת הגשת כתב האישום. על פי טיוטת כתב האישום, עמר ורעייתו בנו מעבר לשטח המותר ועברו על ההנחיות של ועדת הבנייה, שבה חבר עמר. בפרקליטות מבהירים: "השניים עושים שימוש בתוספות שנבנו ללא היתר"

בעקבות הפרסום בחדשות 2 על חריגות בנייה שאישר לעצמו ראש עיריית נשר דוד עמר, הודיעה היום (א') הפרקליטות כי בכוונתה לערוך לו שימוע לקראת הגשת כתב אישום. עמר ואשתו חשודים באישור חריגות בנייה לעצמם ובעבירות על חוקי תכנון ובנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב שנשלח לבני הזוג ובו ההודעה על השימוע, הבהירה הפרקליטות כי בכוונתה להגיש נגדם כתב אישום בגין שימוש במקרקעין בלא היתר ובניגוד לתכנית. על פי המיוחס לבני הזוג עמר בטיוטת כתב האישום, השניים בנו בלא היתר קומה נוספת בביתם, ובנו על שטח שגודלו כמעט כפול מזה שהותר על ידי ועדת הבנייה, שבה חבר עמר עצמו.

"השניים בנו בית מגורים חד משפחתי בן שלוש קומות מגורים בשטח עיקרי של כ-341.36 מ"ר", נכתב בטיוטת כתב האישום, "אף שעל פי ההיתר מהוועדה המקומית המרחבית לתכנון ולבניה בה חבר מר עמר מתוקף תפקידו, היו רשאים לבנות בית מגורים בן 2 קומות מגורים מעל קומת העמודים, בשטח עיקרי של כ- 190.78 מ"ר".

הבית של ראש העיר (חדשות 2)

בפרקליטות טוענים כי בני הזוג עמר "עושים שימושים שונים בתוספות אשר נבנו בלא היתר, ובכלל זה, שימוש לצורך יחידת מגורים נפרדת לבתם, חדר מגורים ופינת אוכל, מטבח נוסף ומחסנים". 

"החשודים הוזמנו לפנות למחלקה לאכיפת דיני מקרקעין ולפרט את טענותיהם, ככל שישנן כאלו, מדוע על המחלקה להימנע מהגשת כתב האישום כנגדם", אמרו בפרקליטות.