חשד: התקשר ללשכת הנשיא ואיים לחסל את פרס

תושב פתח תקווה בן 65 נעצר בעקבות שיחת הטלפון שביצע ללשכת הנשיא. כדי להישמע משכנע הוא גם ציין כי בעבר פגע בשני נשיאים

שמעון פרס (AP)

המשטרה עצרה אמש אזרח שהתקשר לבית הנשיא ואיים לחסל את נשיא המדינה שמעון פרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האזרח, תושב פתח תקווה בן 65, חשוד כי התקשר לעובדי משכן הנשיא. בשיחה אמר להם כי מתכוון לחסל את האזרח מספר 1. כדי לשכנע ברצינות כוונותיו, סיפר הגבר שבצד השני של הקו כי בעבר כבר פגע בשני נשיאים.

במשטרה לקחו את העניין ברצינות ועיכבו את החשוד לחקירה, בסיומה נעצר. מעצרו האורך ביום אחד על ידי בית משפט השלום בפתח תקווה.

איומים על הרבנים

בחודש שעבר התקבלו מכתבי איום בלשכותיהם של הרבנים הראשיים הרב יונה מצגר והרב שלמה עמאר. "זו אזהרה אחרונה", נכתב. "אם לא יתאפשר לנשות הכותל להתפלל כדרכנו וכמנהגנו אנחנו נלחם בכם בכל האמצעים ואתם תחזרו הביתה עם מאה גופות של חרדים".

כותב המכתב המשיך: "סופכם קרב, דוסים מסריחים מגעילים וטפילים. יותר לא נבליג, משחררים את הכותל מחדש". המכתב נחתם עם תמונה של אקדח.

מנכ"ל הרבנות הראשית לישראל עודד וינר העביר את המכתב לטיפול קצין הביטחון של משרד ראש הממשלה. ברבנות הראשית הגיבו בזעזוע למכתב והגדירו אותו "חציית קו אדום". "זו פעם ראשונה שהרבנים הראשיים לישראל מקבלים איומים על חייהם, ולצערנו במדינת ישראל, כבר למדנו כי מילים מסוגלות להרוג", אמרו. "לא מדובר פה רק באיום על הרבנים אלא על ציבור שלם תוך שימוש בשפה בוטה. אנו מקווים שהמשטרה תמצה את הדין עם המסיתים והמאיימים".