פרסום ראשון: ניצב מור ביקש לפרוש, המפכ"ל סירב

סגן המפכ"ל פנה לדנינו וביקש להתפטר בשל החשדות כי ביצע עבירות מין בשוטרות. המפכ"ל דחה בקשתו, כדי שיוכל לפטרו אם יוחלט להגיש כתב אישום נגדו ובכך להעביר מסר לכלל השוטרים. בחקירתו של מור עלה חשד כי תקף מינית גם קצינה בדרגת סגן ניצב

ביקש להתפטר. מור (פלאש 90)

סגן המפכ"ל ניצב ניסים מור, שנחקר בחשד לביצוע עבירות מין בתשע שוטרות לפחות, ביקש היום (שלישי) להתפטר מתפקידו - כך נודע לחדשות 2. אולם, מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו סירב להיענות לבקשתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דנינו אמר למור כי עליו להמתין לתוצאות החקירה במחלקה לחקירות שוטרים. אם יתברר שהמחלקה תגיש כתב אישום פלילי עם עבירות חמורות שיש עמן קלון, הרי שאז מתכוון המפכ"ל לפטר את מור מהמשטרה. המשמעות של צעד זה היא בעיקר המסר שרוצה דנינו להעביר לכלל השוטרים והקצינים במשטרה.

אתמול נחקר מור בפעם השנייה ומתברר כי במהלך החקירה הטיחו בו חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים כי הוא חשוד גם שביצע עבירת מין בקצינה בדרגת סגן ניצב. כבר לא מדובר כאן בחשד לעבירות מין בשוטרות זוטרות, אלא בקצינה בכירה יחסית. מור מצדו מכחיש מכל וכל את החשד הזה.

סירב לבקשת סגנו. המפכ"ל דנינו (פלאש 90)

ראש מח"ש: "החקירות שניהלנו פרצו סכר במשטרה"

הבוקר, כיממה לאחר שנחשפו החשדות נגד ניצב מור, קיימו ראש המחלקה לחקירות שוטרים עו"ד אורי כרמל, המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו, פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה תדרוך עיתונאים בסינמטק בירושלים. "אנו מאמינים גדולים במעשה האהבה", אמר כרמל, "אך אין בין הסיפורים שמגיעים אלינו למחלקה לבין רומן או מעשה אהבה שבינו לבינה דבר וחצי דבר".

"ניכר כי חקירות שניהלנו בשנים האחרונות פרצו סכר במשטרה", המשיך כרמל. "הלחץ הקיים במשטרה כתוצאה מהתקיימותן של מערכות יחסים פסולות הנגועות בכפיה ובניצול יחסי מרות, הפוגעות הן בנשים צעירות וזוטרות והן במרקם הארגוני, מאיים למוטט את הסכר ולהפילו. כשסכר זה יקרוס - והוא בשלבי קריסה מתקדמים - תהפוך סביבת העבודה במשטרה עבור שוטרות צעירות לבטוחה, איכותית ונקיה מהטרדות מיניות ומתופעה של ניצול מרות ביחסים שבינו לבינה".

ראש מח"ש על המשטרה: "הסכר נפרץ" (פלאש 90)

"כתוצאה מפריצת הסכר וחיובו של קצין בכיר בדין משמעתי על שלא העביר דיווח על מעשה הטרדה מינית שהגיע לידיעתו, קיבלנו במהלך השנה דיווחים רבים בתחום זה והמידע זורם", הוסיף ראש המחלקה לחקירות שוטרים. "הדברים הגיעו לשיא שלא ידענו כמותו בשבוע האחרון. למען הסר ספק, אציין כי אנחנו במח"ש מאמינים גדולים באהבה וחסידים של האימרה: 'עשו אהבה - לא מלחמה'".