הנערה החשודה בגניבת האייפון של חברתה המתה: רק רציתי מזכרת ממנה

בית המשפט האריך היום ביממה את הנערה החשודה שגנבה את האייפון של חברה המתה נוי כהן ז"ל, במהלך השבעה שלה. על פי החשד, המכשיר פורמט וכרטיס הסים נזרק כדי שלא ניתן יהיה לזהות את מקורו. היא טוענת: "רק רציתי מזכרת ממנה"

נוי כהן ז"ל (פייסבוק)

שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה עינת רון האריכה היום בצהריים (ב') ביממה את מעצרה של הנערה החשודה כי גנבה את מכשיר האייפון של חברתה נוי כהן ז"ל, שמתה במהלך השבעה. גם מעצרם של הוריה הוארך ביממה בחשד כי ידעו על הגניבה. אולם בשעות הערב, בעקבות הגשת ערעור, החליט בית המשפט המחוזי מרכז לשחרר את השלושה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, המכשיר פורמט וכרטיס הסים נזרק כדי שלא ניתן יהיה לזהות את מקורו. המכשיר עצמו נתפס ברשות אמה של החשודה בביתם במרכז. בבית של המשפחה נערך חיפוש , שבמהלכו נתפס רכוש נוסף החשוד גם הוא כגנוב.

עורכי הדין של החשודים ביקשו מבית המשפט להתייחס למקרה כאל עברית רכוש רגילה ולשחררם למעצר בית. שופטת בית משפט השלום הסבירה כי אמנם עבירת רכוש רגילה לא מהווה עילה למעצר ובמיוחד שמדובר בעבירה יחידה, אבל ידוע הוא שבנסיבות מסוימות לא כך פני הדברים. בעניינו מדובר בעבירת גניבה שבוצעה לכאורה בנסיבות מיוחדות וחריגות", אמרה השופטת. נציג המשטרה אמר כי הנערה הודתה במהלך חקירתה בגניבה.

עו"ד יזהר קונפורטי, שמייצג את הנערה מטעם הסנגוריה הציבורית, הסביר כי היא אכן הודתה שלקחה את המכשיר הנייד, אך הבהירה כי לא התכוונה להחזיק בו, אלא "חפצה להעתיק לעצמה מזכרות מחברתה וכתוצאה משיקול דעת לא נכון לא ביקשה את אישורה של המשפחה להשאלת הטלפון". במקביל, החרימה המשטרה חמישה מחשבים, שעל פי החשד נגנבו גם הם על ידי הצעירה.