החשוד במעורבות ברצח בברנוער: "עד המדינה קבר את עצמו במו ידיו"

טרלן חנקישייב, קרוב משפחתו של העד שעל יסוד דבריו יוגש כתב אישום נגד החשוד המרכזי בפרשה, חגי פליסיאן, התייצב מול המצלמה וסיפר בריאיון בלעדי לחדשות 2 על דמותו של העד. "לא האמנתי שזה הוא; הוא לא היה מסוגל להסתכל לי בעיניים"

מחר יוגש כתב אישום נגד חגי פליסיאן, שיואשם בשני מעשי רצח וב-11 ניסיונות לרצח בברנוער בתל אביב. טרלן חנקשייב, שלא יואשם מחר, היה על פי חשד במשטרה האיש שסייע לפליסיאן והשיג בעבורו את האקדח הקטלני. חנקשייב נעצר, שוחרר ובריאיון בלעדי לחדשות 2 הוא מספר היום (א') על החשדות ובעיקר על קרוב משפחתו - עד המדינה בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת המשטרה, חנקישייב היה החוליה המקשרת בין החשוד בביצוע הרצח, חגי פליסיאן, לבין עד המדינה שסיפק את המידע. "אמא שלי מכרה הכל בשבילו", סיפר חנקישייב על קרוב משפחתו, וסתר את טענותיו שלפיהן הוא נודה ממשפחתו על רקע נטייתו המינית. "ידענו שיש לו נטיות, אבל לא רצינו לזרוק אותו מהבית. רצינו לתת לזמן לעשות את שלו. אמא שלי קיבלה אותו והוא חי אצלנו כרגיל".

רק בחקירה גילה טרלן כי קרוב משפחתו הוא עד המדינה בפרשת הרצח. "ישבתי מולו ולא האמנתי שזה הוא. מבחינתי היו אלה הפנים שלו - אבל זה לא היה הוא. ביקשתי ממנו שיסתכל עליי. הוא לא הצליח".

פליסיאן, היחיד שיואשם ברצח (חדשות 2)

"כואב לי על זה שהוא הביא את עצמו למצב הזה"

קרוב משפחתו, עד המדינה הוא שסיבך אותו וניסה להפליל אותו. ולמרות זאת, הוא מדבר עליו בכאב גדול. "כואב לי עליו על זה שהוא הביא את עצמו למצב הזה", אמר. "ברגע שהוא יצא מהחדר ניסיתי לדבר איתו. אמרתי לו: אני מאחל לך הרבה הצלחה בחיים'".

אבל, חנקישייב שב והדגיש כי לא יסלח על מעשיו של קרוב משפחתו: "הוא קבר את עצמו במו ידיו. הוא יודע שאני מכיר אותו טוב", הדגיש החשוד במעורבות ברצח. "אני מכיר את כל הבעות הפנים שלו". חנקישייב המשיך וטען כי לא היו דברים מעולם.

"קבר את עצמו במו ידיו", עד המדינה (חדשות 2)

"הוא (עד המדינה) בחר את האנשים כמו שצריך: מניע ומסייע", אמר. "הסיפור הוא מה שהמשטרה חיפשה כל הזמן, אבל המחשבה של העד היא לטווח קצר ולא לארוך. הוא לא יודע איזה רעש גדול עוד יהיה מכל הדבר הזה". לטענתו, זו גם הסיבה שבגינה הוא ברח ממקום המסתור.

18 ימים, כך הוא טוען, הוא היה בתא הבידוד. לדבריו, חוקרי המשטרה עשו הכל כדי לשבור אותו. "ראיתי שכל מילה שאני מוציא בחקירה לא משנה כלום. החוקרים לא הקשיבו לעדותי", הדגיש.

עו"ד וייס (חדשות 2)

פרקליטו של חנקישייב, עורך הדין שמשון וייס, אמר: "אדם היה עצור במשך 18 יום בתא סגור ומסוגר, הוחשד בפרשייה ענקית כשהמשטרה מלכתחילה יודעת שהוא לא קשור לפרשה אלא המעצר שלו נבע אך ורק בגלל שהוא קשור לאותו קרוב משפחה".