התאונה הקטלנית בנשר: שבעה אישומים יוגשו נגד הנהג הפוגע

ג'מאל אבו סיאם יואשם בעבירות של גרימת מוות ברשלנות, לאחר שהפעיל בצורה שגויה את המשאית בירידה התלולה - מה שככל הנראה גרם לתאונה בה נהרגו שבעה בני אדם. יחד עמו יואשמו גם חמישה נוספים, ובהם בעל המחצבה שממנה יצאה המשאית כשהיא עמוסה, וכן מנהלים בחברת ההובלות מדרום הארץ

שבעה אישומים נגד הנהג. זירת התאונה (חדשות 2)

כשלושה חודשים אחרי התאונה הקשה בנשר , בה נהרגו שבעה בני אדם ו-15 נוספים נפצעו לאחר שנהג איבד שליטה על המשאית - הסתיימה החקירה. הערב (ה') פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי המשטרה צפויה להגיש את המלצותיה בפרשה, לפיהן יוגשו נגד הנהג, ג'מאל אבו סיאם, שבעה אישומים בגין גרימת מוות ברשלנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה תעביר את התיק לפרקליטות, לאחר שביצעה שחזורים יחד עם שורה ארוכה של בדיקות האירוע. הסיבות להגשת כתבי האישום נגד אבו סיאם הן בעיקר בשל תפעול לא נכון של המשאית בירידה התלולה שגרם, ככל הנראה, לתאונה הקטלנית.

חמישה נוספים יואשמו (איחוד הצלה)

יחד עם אבו סיאם, ממליצה המשטרה להגיש כתבי אישום גם נגד חמישה בני אדם נוספים, ובהם בעל המחצבה שממנה יצאה המשאית ומנהלים שונים בחברת המשאיות מדרום הארץ. הטענה היא כי על המשאית היו כ-20% של משקל חורג - יותר ממה שהותר. עוד נמסר, כי במהלך החקירה מצאו השוטרים שתי תעודות העמסה, שאחת מהן כפי הנראה זויפה ונרשם בה משקל שאינו מותר.

תאונת השרשרת הקטלנית אירעה בחודש אפריל השנה בין מספר כלי רכב פרטיים ומשאית בדרך בר יהודה שבנשר. מעט אחרי השעה 16:00 באותו היום, התקבלו במוקדי ההצלה דיווחים על כך שמשאית שנסעה מנשר לכיוון מחלף יגור איבדה את הבלמים - ופגעה במספר כלי רכב שעמדו ברמזור אדום. כתוצאה מהאירוע נהרגו שבעה בני אדם - חלקם בני משפחה אחת - ונפצעו 15 נוספים.