הרצח ברחבת הכותל: "המאבטח שאל אם ישלמו לו להרוג"

בכתב האישום שהוגש נגד המאבטח האדי קבלאן, שירה למוות לפני כשבועיים בדורון בן שלוש בעת ביקורו במקום, נטען כי קבלאן וחברו המאבטח ספגו ממנו עלבונות על רקע מוצאם הדרוזי - בעת שבדקו אותו. קבלאן שאל שני מאבטחים אחרים אם יסכימו לשלם לו 1000 שקל אם יהרוג את שלוש, ואז הלך אחריו וירה בו 14 כדורים מטווח קרוב

קבלאן, שאל אם יקבל כסף כדי להרוג (חדשות 2)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (ה') לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום בגין רצח נגד האדי קבלאן, מאבטח שעבד ברחבת הכותל המערבי וירה לפני כשבועיים למוות בדורון בן שלוש בעת ביקורו במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עלפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד אשרת שהם, במסגרת עבודתו כמאבטח בעמדת בידוק בכותל המערבי, הסמוכה לרובע היהודי, ביצע קבלאן בידוק לשלוש יחד עם מאבטח נוסף בשם חאלד. לאחר הבדיקה, צעק שלוש והטיח עלבונות בקבלאן ובחאלד על רקע מוצאם הדרוזי.

שני המאבטחים המשיכו בעבודתם, כאשר במהלכה שאל קבלאן את חאלד ומאבטח נוסף שהיה במקום אם יסכימו לשלם לו 1,000 שקל אם יהרוג את שלוש.

דורון בן שלוש - נורה מטווח קרוב (חדשות 2)

ניסה לתאם עדויות

לאחר מכן, כאשר עבר המנוח סמוך לעמדת הבידוק, יצא קבלאן מעמדתו, הלך אחרי שלוש, וכאשר עמד במרחק מטרים ספורים ממנו, שלף אקדח שהיה ברשותו, וירה בו 14 כדורים - תוך שהוא מתקדם לעברו ומכוון למרכז גופו. קבלאן עצר את הירי רק כאשר הסתיימה התחמושת במחסנית האקדח.

בכתב האישום נכתב כי לאחר שמאבטחים וכוחות משטרה שהיו ברחבת הכותל, הרחיקו את הנאשם מהמקום, התקשר קבלאן מספר פעמים לחברו חאלד. משלא נענה, הוא התקשר למאבטחת נוספת בשם יסמין וביקש ממנה להעביר את הטלפון לחאלד שהיה לידה. קבלאן ביקש מחאלד שאם יישאל על האירוע, ימסור גרסה תואמת לזו של הנאשם.

"במעשיו האמורים לעיל גרם הנאשם בכוונה תחילה למותו של אדם, לאחר שהחליט להמיתו בדם קר בלא שקדמה התגרות בתכוף למעשה , וניסה להניע אדם להעיד עדות שקר", נכתב בכתב האישום, שכולל גם עבירה של הדחה בעדות.