עציר ניסה להתאבד בקפיצה מחלון בבית המשפט

דרמה בבית משפט השלום בירושלים: עציר ניסה לקפוץ מהקומה השנייה לאחר שיצא מדיון בהארכת מעצרו. הוא נבלם על ידי אדם ששהה במקום ונפצע בראשו. עורך דינו: "המשטרה מתנכלת לו, הוא אסיר לשעבר שהשתקם. הוא אמר לי שנמאס לו מהחיים"

לעיני כל: עציר ניסה להתאבד בקפיצה מהקומה השנייה של בית המשפט, לאחר שנעצר על פשע שלא ביצע. לדברי עורך דינו של העציר, המשטרה מתנכלת לד', שאף אמר בחודשים האחרונים כי "נמאס לו מהחיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

עו"ד יהודה שושן, פרקליטו של העציר, מסביר כי מדובר באסיר לשעבר שעבר שיקום וגמילה. "מדובר בבחור שבילה הרבה שנים בכלא, בחור צעיר בן 36 שנלקח לשיקום וגמילה לפני מספר שנים. יש לו 2 ילדים ואשתו בהיריון".

שושן הוסיף כי לפני מספר שנים ד' הורשע בתיק שוד, אך נגזרו עליו רק 100 שעות לשירות הציבור, לאחר שהפרקליטות התחשבה בבקשה להקל עמו. לדברי שושן, "הבעיה היא שמשטרת ישראל לא מרפה ממנו בגלל התיק הפלילי שלו - הוא נעצר כמה וכמה פעמים על עבירות שאין לו כל קשר אליהן. הוא כתב לי בתקופה האחרונה מספר פעמים שנמאס לו מהחיים והוא רוצה להתאבד".

נבלם וסבל מפציעה בראשו (חדשות 2)

נעצר ארבע פעמים בחודש האחרון

בחודשיים האחרונים נעצר ד' ארבע פעמים על עבירות אחרות, שלא הוא ביצע, מכיוון שתאם לתיאור החשודים. "לפני מספר ימים הוא נעצר לאחר התפרצות באזור מגוריו, שהוא לא היה קשור אליה. הוא במקרה תאם לתיאור הפיזי של האדם החשוד ג'ינס וחולצה שחורה".

בצאתו מהארכת המעצר בבית משפט השלום בירושלים הוא ניסה לקפוץ מהקומה השנייה ולהתאבד. הוא נבלם על ידי אזרח שהיה במקום ונפצע בראשו - "נפתח לו הראש, הוא פונה לטיפול דחוף בבית החולים ושמו לו תפרים". יום לאחר מכן הוא שוחרר לביתו לאחר שנקבע כי אין לו קשר למקרה.

עו"ד יהודה שושן

בסרטון נראה ד', בחולצה שחורה, חומק מבין סוהרי יחידת נחשון של השב"ס, שאבטחו אותו, ומנסה לברוח דרך החלון שמשמאלו. הוא נבלם על ידי הסוהרים, שהפילו אותו לרצפה והשתלטו עליו. העציר ניסה להשתולל ולהתחמק גם כאשר היה על הרצפה.

ד' עצמו סיפר על חייו הלא פשוטים ועל ניסיונות השיקום. "ישבתי בבתי סוהר שנים רבות מגיל צעיר בעקבות עבירות שונות, ולפני כשלוש שנים לאחר שנעצרתי בעקבות שוד שביצעתי, החלטתי לעשות מפנה בחיי, עברתי תהליך גמילה שנמשך כשנתיים ובסיוע הגורמים השונים הצלחתי להשתקם להקים משפחה והיום יש לי שני ילדים", אמר. "משטרת ישראל לא מרפה ממני עקב עברי וכל התפרצות לדירה שמתרחשת בשכונתי עוצרים אותי סתם ולאחר מספר ימים משחררים אותי וגורמים לי ולמשפחתי עוול כבד. במצב זה טוב מותי מחיי".