תופעה: פורצים למחשב, מצלמים במצבים אינטימיים וסוחטים

בשבועות האחרונים הוגשה תלונה למפלג ההונאה של מחוז ת"א במשטרה שלפיה אישה צולמה בעירום מלא שלא בידיעתה - באמצעות מצלמת האינטרנט שמותקנת במחשב הנייד שברשותה. מתברר, כי אלמוני הצליח לפרוץ למחשב ולהפעיל את המצלמה מרחוק. בן זוגה נסחט ונדרש לשלם אלפי שקלים. המשטרה: "מדובר בתופעה"

במפלג ההונאה של מחוז תל אביב במשטרה מנסים בשבועות האחרונים להתחקות אחר עקבותיו של אלמוני שסחט, על פי החשד, אדם אחר לאחר שהציג בפניו תמונה של בת זוגו כשהיא עירומה. מתברר, כי היא צולמה על ידי מצלמת האינטרנט שמותקנת במחשב הנייד - בלא ידיעתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחת התמונה, שנשלחה לאותו אדם בדואר האלקטרוני, הייתה דרישה לתשלום כספי בסך של עשרת אלפים שקלים - שיועברו לסוחט באמצעות מטבעות אלקטרוניים (ביטקוין). אם הכסף לא יועבר, כך איים לכאורה האלמוני, התמונה תפורסם בכל הרשתות החברתיות.

במקרה הנוכחי מתברר כי האלמוני פרץ למחשב הנייד של בת הזוג כשזה היה פתוח בחדרה בעת שהחליפה בגדים - והיא תועדה בלא ידיעתה. יחד עם זאת, אומרים במשטרה כי מדובר בתופעה שממדיה גדלים והולכים ורק בשבוע שעבר הוגשו שתי תלונות דומות. נמסר, כי טרם נעצרו חשודים במעשה אך הנושא נמצא בחקירה.