המפכ"ל דנינו יבקש מינויים דחופים לפני הבחירות

פרישתם של 6 ניצבים בתוך כשנתיים בשל שורת חשדות מציבה את המשטרה במצב בעייתי. לחדשות 2 נודע כי בימים הקרובים ייפגש המפכ"ל עם היועמ"ש ויבקש ממנו לאשר מינויים דחופים עוד לפני הבחירות. גורם בכיר במשטרה אומר כי אין ספק שהניצב החשוד בעבירות מין ב-9 נשים בתפקידו הנוכחי הטריד נשים נוספות בתפקידים קודמים

המפכ"ל דנינו יבקש מינויים דחופים (מרים אלשטר, פלאש 90)

המשבר המחריף בצמרת המשטרה, שהגיע לשיאו עם חשיפת חשדות נגד ניצב שביצע לכאורה עבירות מין בשוטרות, מציב את הארגון במצוקה לא פשוטה. לחדשות 2 נודע כי בשל פרישת שורה של ניצבים, ייפגש המפכ"ל דנינו עם היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין ויבקש ממנו לאשר מינויים דחופים עוד לפני הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשנתיים, עם פיצוץ פרשיית המין של ניצב ניסו שחם, אישר וינשטיין לדנינו למנות מפקד חדש למחוז דרום ולמשמר הגבול - למרות הסמיכות לבחירות. ההערכה היא כי למרות התנגדותו העקרונית, ייאלץ וינשטיין לאשר גם הפעם את המינויים.

יאשר את המינויים? (מרים אלסטר, פלאש 90)

בתוך כך אומר הערב בכיר במשטרה כי אין ספק שהניצב, שחשוד בביצוע עבירות מין ב-9 נשים בתפקידו הנוכחי, הטריד שוטרות נוספות בתפקידיו הקודמים. עם זאת, לדבריו החקירה נגדו תוסיף להתמקד בתקופה האחרונה.

במוקד החקירה החשד כי הטריד תשע נשים - שוטרות ומתנדבות במצוקה - שפנו אליו במטרה לקבל סיוע. הוא מצידו ניצל את מצבן הקשה כדי לספק את צרכיו האישיים. לפנות בוקר נידונה האפשרות לשלוח את הניצב בתום חקירתו למעצר, אך לבסוף הוחלט להסתפק במעצר בית.