איש יחסי הציבור הבכיר שנעצר: רונן משה

פרשת השחיתות במגזר הציבורי ממשיכה להסתעף: איש היח"צ הבכיר שנעצר הוא רונן משה, ומעצרו הוארך בארבעה ימים - זאת בשל החשש שמא הוא ינסה לשבש את החקירה. בין החשדות המיוחסים למשה: לקיחת שוחד וקבלת דבר במרמה

ארכיון (פלאש 90)

אחר הצהריים (שני) הוארך בארבעה ימים מעצרו של רונן משה, איש יחסי הציבור הבכיר שנעצר הבוקר במסגרת פרשת השחיתות במגזר הציבורי. בית המשפט קבע כי ישנו חשד מעל הסביר לכך שהחשוד יכול לשבש את החקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משה חשוד בקשירת קשר להוצאה ולקיחה של כסף ממשרדי ממשלה שונים. בין החשדות המיוחסים לו: לקיחת שוחד וקבלת דבר במרמה. למרות התנגדותו החריפה של פרקליטו, בית המשפט לא השתכנע, והאריך את מעצרו.

בנוסף אליו, נעצרו הבוקר גם שתי עובדות בכירות בחברות ציבוריות ואדם שנחשב מקורב מאוד לאחד מראשי הממשלה לשעבר - כל אלו נעצרו בחשד שתיווכו והעבירו במרמה כספים מתוך תקציבי משרדי הממשלה לחברות פרטיות.

פרקליטו של משה: "האמת תצא לאור"

מפרקליטו של רונן משה, עו"ד ירון לונדון, ממשרד "כהן, סטרשנוב, לונדון ושות'" נמסר: "כנותן שירותים וייעוץ, שמו של רונן השתרבב לנושא. לנו יש אמון מלא ברשויות החוק, ואין לנו ספק שבתום החקירה הדברים יתבהרו, האמת תצא לאור וכולם ידעו כי הוא נקי כפיים ולא נפל רבב בהתנהלותו".

החשדות נחשפו במהלך חקירת פרשת השחיתות הציבורית, מתוך מידע שנאסף תוך כדי החקירה, אך פרשה זו לא מהווה חלק מהפרשה הגדולה יותר, זו שבה מעורבת סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום.

האדם שהיה מקורב לאחד מראשי הממשלה לשעבר הוא היום בעל חברה פרטית לייעוץ אסטרטגי ולפי החשד, הוא קיבל כספים מתוך תקציבים שהוקצו לפרויקט משותף של מספר עמותות, בתמורה להעסקת חברת יחסי ציבור ספציפית לטובת הפרויקט - זאת מבלי שהעמותות עצמן היו מודעות ללקיחת השוחד על ידו. לבעל החברה מיוחס חשד לביצוע עבירות שוחד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

שתי העובדות הבכירות בחברות הציבוריות חשודות במרמה ובהפרת אמונים, כשעל פי החשד אישרו והעבירו את הכספים ממשרדי הממשלה לאותם מתווכים.