חשד: ירה בכותל כי "קרא לו דרוזי"

האדי קבלאן, מאבטח בן 25 מבית ג'אן, הובא היום לבימ"ש השלום בי-ם לדיון בהארכת מעצרו בפעם השנייה לאחר שירה למוות, לכאורה, בדורון בן-שלוש ז"ל בסוף השבוע האחרון בכותל המערבי. לקבלאן מיוחסת עבירת רצח על רקע עימות מילולי שפרץ בין השניים

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (ג') בחמישה ימים נוספים את מעצרו של המאבטח האדי קבלאן, תושב בית ג'אן בן 25, החשוד כי ביום שישי האחרון ירה למוות בדורון בן שלוש ז"ל ברחבת הכותל המערבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירת המשטרה עולה כי קבלאן, לשעבר קצין משמר הגבול, חשד בגרימת מותו של בן-שלוש בכוונה תחילה. בעקבות עימות מילולי שפרץ ביניהם, לפי החשד, קרא בן-שלוש קריאות נאצה לעברו של קצין משמר הגבול על רקע השתייכותו לעדה הדרוזית. יחד עם זאת, ממשיך החשוד לדחות מכל וכל את המיוחס לו.

על פי גרסתו של קבלאן - הירי התבצע עקב התנהגותו המחשידה של בן-שלוש, שצעק לכאורה "אללה אכבר" והתכוון להוציא דבר מה מכיסו.

עד ראייה על המנוח: "לא היה שפוי במיוחד"

על פי עדי ראייה, הבקיאים בנעשה ברחבת הכותל ונוהגים לפקוד אותה מדי יום - ההרוג הוא תמהוני, שבמשך שנים מסתובב באזור המקום הקדוש. לדברי מבקרי הכותל, האיש נוהג להגיע למקום לעתים קרובות ולקלל את הרשויות ואת גורמי האכיפה. "כולם מכירים אותו בכותל", סיפר אחד מהם, שהיה באותה העת בזירת הירי, "הוא בדרך כלל צועק ומקלל. הוא לא היה שפוי במיוחד".

התנהג באופן מחשיד? בן שלוש-ז"ל (חדשות 2)

לטענת עד הראייה, המאבטח שביצע את הירי לא ככל הנראה לא הוצב במקום בעבר ולא הכיר את האיש. "הבנתי מהמאבטחים כי אותו עובד הגיע בתור תגבור לעמדה בכותל. הוא כנראה לא היה מאבטח קבוע אלא הקפיצו אותו ממקום אחר".

לדבריו, מאבטח שאינו מכיר את התמהוני עלול להתבלבל ולחשוב כי מדובר בערבי. "הוא יכול להיראות מאיים. אין לו חזות יהודית אלא ערבית. יכול מאוד להיות שהמאבטח היה בטוח כי עומד מולו ערבי שמאיים על חייו".