השופט לחשוד ברצח בברנוער: "יחפשו אותך בגוגל"

בית המשפט השלום בתל אביב שחרר למעצר בית של שבועיים את ב', מי שהיה קטין בזמן הרצח בברנוער. החשוד ביקש מהשופט עידו דרויאן שוב לחשוף את שמו, אבל אז הסביר לו השופט את ההשלכות: "אם יהיו לך ילדים, הם ידעו שאתה קשור לפרשה"

בית משפט השלום בתל אביב שחרר היום (ג') למעצר בית בן שבועיים את ב', החשוד שהיה קטין בזמן הרצח בברנוער, ושמו טרם הותר לפרסום. מדובר בחשוד שלכאורה הותקף מינית בידי מנהל הברנוער, שאול גנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנוסף להחלטה על שחרורו למעצר בית מלא, אסר השופט על החשוד להתראיין בכלי התקשורת - זאת לאור בקשת המשטרה לא לשבש את החקירה למשך כל התקופה בה ישהה החשוד בביתו.

לקראת סוף הדיון ביקש החשוד מהשופט שוב כי יתיר לפרסם את שמו בכלי התקשורת - בקשה ששבה ועולה בפני השופט דרויאן מאז חלה ההתפתחות הדרמטית בפרשה שהובילה למעצר ארבעת החשודים.

פרקליטו של הקטין, עו"ד שי שורר, אמר: "אני את תפקידי כאן סיימתי. למרשי אין קשר לפרשת הברנוער אבל אנחנו גם ערוכים למצב שבו המשטרה תשנה את דעתה".

"ילדייך יקישו גוגל ויראו את שמך"

המשטרה תשנה את דעתה? עו"ד שורר (חדשות 2)

מששמע את בקשת החשוד, הסביר לו השופט דרויאן את ההשלכות הצפויות ממהלך כזה. "כל מי שיקיש את שמך בגוגל יקשר אותו מיד לפרשת הברנוער", אמר השופט לחשוד, "אם יהיו לך ילדים, הם יקישו וזה מה שהם יראו. יכול להיות שיש סוגיות שבוערות לך אבל ייתכן שבעוד שבוע-שבועיים כבר תשכח מהם - וכל מה שיישאר יהיה הכתם על שמך".

בדיון שנערך ביום ראשון האחרון בהארכת מעצרם של החשודים בפרשת הברנוער בבית משפט השלום בתל אביב אמר השופט, כי יאריך את מעצרו של ב' ביומיים - לא בשל מעורבותו, אלא בגלל אקדח שהזמין לאחרונה.

בדיון נחשף כי המשטרה הפעילה את עד המדינה בכדי שימכור אקדח ל-ב', קרוב משפחתו של חגי פליסיאן. בשבוע שעבר נודע לחדשות 2 באינטרנט כי זמן לא רב לפני מעצרם של שלושת החשודים, הגיע החשוד במעורבות ברצח, שעל פי החשד הותקף מינית על ידי מנהל הברנוער שאול גנון, לעד המדינה וביקש אקדח כדי לבצע חיסול.