שוב: ראשי צבאים כרותים נמצאו תלויים בצפון

לאחר שבשבוע שעבר נמצאו ראשי צבאים כרותים בכניסה לשמורת נחל עמוד, נמצאו הבוקר עוד ארבעה ראשי צבאים וראש של דורבן שנתלו בסמוך לכפר עכברה שבצפון הארץ. ברשות הטבע והגנים מפנים אצבע מאשימה כלפי הציידים וטוענים: "מדובר בנקמה מרושעת שפוגעת בחיות הבר בישראל"

חיות הבר ממשיכות לשלם על מאבק בני האדם בחייהן: אחרי שבשבוע שעבר נמצאו שני ראשים כרותים של צבאים בכניסה לשמורת הטבע נחל עמוד והוצת רכבו של פקח רשות הטבע והגנים מהגליל התחתון, הבוקר נמצאו ארבעה ראשי צבאים כרותים נוספים וראש כרות של דורבן בכניסה לכפר עכברה שבצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פקחי רשות הטבע והגנים מצאו את ראשי בעלי החיים הכרותים סמוך לכביש הראשי שבכניסה לכפר עכברה, מדרום לצפת. הראשים הכרותים נתלו על שער ברזל - ככל הנראה על ידי ציידים המבקשים לנקום בפקחי רשות הטבע הפועלים נגדם וקונסים אותם על ציד בלתי חוקי.

"חיות הבר היפיפיות של ארץ ישראל נרצחו בגלל אכזריותם של הציידים", אמר מנכ"ל רשות הטבע והגנים שאול גולדשטיין. "רשות הטבע והגנים נחושה להליחם בתופעת הציד ותמשיך לשמור על הטבע של הארץ שלנו".

מחאה מכוונת

"יש פה אמירה מאוד חזקה שלהם שאומרת שהם ימשיכו לצוד למרות שנפתחים נגדם תיקים במשטרה - דאגו לשים את הראשים בכוונה בכניסה לשמורה, זו אמירה מכוונת", הסביר אחרי האירוע הקודם ליעד לינג, פקח רשות הטבע והגנים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. המעשה המזוויע הזה מצטרף לאירוע הצתת רכב של פקח ברשות הטבע והגנים במושב שדמות דבורה.

ברשות חושדים שמדובר בחלק ממתקפה מכוונת. "לא סתם שרפו את הרכב - תליית הראשים על שערי השמורה היא המשך למעשה ההוא ונועדה להבהיר לנו ברשות שהם ימשיכו לצוד למרות הפעילויות שלנו נגד הציד", הוסיף לינג.

"המשטרה ואנחנו נחושים למצוא את האשמים ולהביא אותם לדין, הוסיף מנכ"ל הרשות גולדשטיין. "רשות הטבע והגנים תמשיך לשמור על הטבע. כל מי שהסביבה והטבע חשובים לו, חייב לעמוד לצידה של הרשות במאבק החשוב הזה".