עד המדינה מכר אקדח ל-ב', החשוד במעורבות ברצח בברנוער

בבית משפט השלום בתל אביב הוארך מעצרו של ב', החשוד במעורבות בפרשת הברנוער ב-4 ימים. בדיון אמר השופט כי הארכת המעצר אינה בגין חשד למעורבות ברצח, אלא בשל אקדח שהזמין מעד המדינה לאחרונה. המשטרה שלחה את עד המדינה כדי שיספק את האקדח

ב' החשוד בהזמנת אקדח לאחרונה (פייסבוק)

מעצרו של ב' בן ה-19, מי שהיה קטין בזמן הרצח בברנוער, הוארך היום בארבעה ימים. בדיון בהארכת מעצרם של החשודים היום (א') בבית משפט השלום בתל אביב אמר השופט, כי הארכת המעצר אינה בשל מעורבותו של ב' ברצח, אלא בגלל אקדח שהזמין לאחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון נחשף כי המשטרה הפעילה את עד המדינה בכדי שימכור אקדח ל-ב', קרוב משפחתו של חגי פליסיאן. בשבוע שעבר נודע לחדשות 2 באינטרנט כי זמן לא רב לפני מעצרם של שלושת החשודים, הגיע החשוד במעורבות ברצח, שעל פי החשד הותקף מינית על ידי מנהל הברנוער שאול גנון, לעד המדינה וביקש אקדח כדי לבצע חיסול.

אנשי המשטרה ציידו את עד המדינה בציוד הקלטה על מנת שפגישה זו תוליד הודאה של החשוד שאכן הוא הותקף בידי גנון. במהלך הפגישה, החשוד אמר לעד המדינה כי הוא רוצה את האופנוע שלו ושיביא לו נשק.

ייתכן מאוד כי אותו חשוד לא באמת רצה לבצע חיסול, אלא נשלח על ידי החשודים האחרים "לבדוק" את עד המדינה, לאחר שאלה חשדו שייתכן והוא משתף פעולה עם המשטרה. בסופו של דבר, עד המדינה אמר לו כי הוא יבדוק את הנושא.

פליסיאן הודה בביצוע הרצח

היום חלה התפתחות דרמטית בחקירת הפרשה לאחר שחגי פליסיאן, החשוד המרכזי בירי בברנוער, הודה בפני מדובב של המשטרה כי ביצע את הרצח לפני ארבע שנים במועדון הנוער הגאה בתל אביב.

בעקבות הודאתו, יחד עם ההקלטות שביצע עד המדינה, מעריכים במשטרה כי התיק שהסעיר את המדינה בשנים האחרונות ייסגר. עד כה נשענה המשטרה בעיקר על עדותו של עד המדינה, אך כעת, לאחר שהתוודה - ניתן יהיה להאשים את פליסיאן באירוע שבו נהרגו שני צעירים ו-11 נוספים נפצעו.

במהלך הדיון  בבית משפט השלום בתל אביב, הוחלט כי טרלן חנקישייב, החשוד שסיפק לחגי פליסיאן כובע גרב ששימש אותו, ישוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים כחלק מסיכום בין פרקליטו , עו"ד שמשון וייס, לבין המשטרה.