חגי פליסיאן הודה ברצח בברנוער

4 שנים לאחר האירוע שהסעיר את המדינה - פרשת הברנוער קרובה מתמיד לסיום: חגי פליסיאן, החשוד המרכזי בירי, הודה בפני מדובב של המשטרה כי הוא ביצע את הרצח. טרלן חנקישייב, שחשוד בסיוע לפליסיאן, שוחרר למעצר בית

התפתחות דרמטית בחקירה: חגי פליסיאן, החשוד המרכזי בירי בברנוער, הודה בפני מדובב של המשטרה כי ביצע את הרצח לפני ארבע שנים במועדון הנוער הגאה בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הודאתו, יחד עם ההקלטות שביצע עד המדינה, מעריכים במשטרה כי התיק שהסעיר את המדינה בשנים האחרונות ייסגר. עד כה נשענה המשטרה בעיקר על עדותו של עד המדינה, אך כעת, לאחר שהתוודה - ניתן יהיה להאשים את פליסיאן באירוע שבו נהרגו שני צעירים ו-11 נוספים נפצעו.

בדיון נחשף כי שני מדובבים הוכנסו לתאו של פליסיאן במהלך סוף השבוע. הוא אכן הפליל את עצמו והודה בביצוע הרצח, אך חזר בו לאחר מכן ואמר שהודה "מתוך התרברבות". נציג המשטרה יוני חג'ג' אישר את ההערכות שעד המדינה ימשיך לעבוד עם המשטרה על פי ההסכם המקורי.

במהלך דיון שנערך היום בצהריים בבית משפט השלום בתל אביב, הוחלט כי טרלן חנקישייב, החשוד שסיפק לחגי פליסיאן כובע גרב ששימש אותו, ישוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים כחלק מסיכום בין פרקליטו , עו"ד שמשון וייס, לבין המשטרה.

המשטרה: העד חזר לשתף פעולה

במקביל, פחות מיממה לאחר שנתפס בדירת מסתור במרכז תל אביב - עד המדינה בפרשת הברנוער שב לשתף פעולה עם המשטרה. גורם המקורב לחקירה מבהיר כי למרות הבריחה, העד לא הפר את ההסכם עמו.

העד, שאחריו דלקו כוחות המשטרה במשך יותר מיומיים, הועבר בלילה האחרון לדירת מסתור חדשה - שלישית במספר. הוא נמצא כעת במחיצתם של בלשי היחידה המרכזית של המחוז, שמקפידים לשמור עליו, לאור ההיסטוריה הבעייתית שלו.

עד המדינה הבהיר לשוטרים כי הוא מעוניין לנסוע לחו"ל במסגרת התכנית להגנת עדים וכי אין בכוונתו לסגת מההסכם שנחתם עימו. "אני רוצה לגמור עם זה ולעזוב את הארץ", אמר העד זמן קצר לאחר שנתפס.

העד: "לרגע לא חוזר בי"

אמש, הבהיר מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו כי המשטרה אינה מתכוונת לבטל את הסכם שחתמה עם העד - זאת למרות בריחתו שגרמה למבוכה רבה למשטרה. "עלינו לוודא שעד המדינה ימשיך בצעד האמיץ בו נקט, על מנת למצות את הדין עם החשודים", הדגיש דנינו.

עוד בטרם נתפס על ידי המשטרה, אמר העד בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי יסכים להסגיר עצמו למשטרה אם ההסכם עמו לא יבוטל. "אני לרגע לא חוזר בי, לא התכוונתי לחזור בי", הדגיש העד. "קשה לי עם כל הסיטואציה הזאת כי אני ממש לבד, ואני לא רואה שום תמיכה גם לא מהצד של המשטרה, הם נטו חושבים על התיק ושוכחים שיש פה עוד בנאדם".

במשטרה מעריכים, גם על סמך דבריו של העד בריאיון לחדשות 2 באינטרנט, שהעד יעמוד בהסכם שנחתם עמו. מבחינת המשטרה, העד לא הפר את ההסכם עמו בכך שברח מדירת המסתור, והם מתכוונים להמשיך לעבוד איתו במטרה לגבש כתב אישום נגד יתר החשודים.