המשטרה: ממשיכים לעבוד עם עד המדינה כרגיל

לאחר שאמש נתפס העד המרכזי בפרשת הברנוער, במשטרה אומרים שהוא לא הפר את ההסכם שהושג עמו בכך שברח, וכי נמשך שיתוף הפעולה איתו במטרה להעמיד לדין את החשודים ברצח. העד אמר לשוטרים כי הוא לא מתכוון לסגת בו ורק רוצה לעבור לחו"ל במסגרת התכנית להגנת עדים

חזר לשתף פעולה, עד המדינה (פייסבוק)

פחות מיממה לאחר שנתפס בדירת מסתור במרכז תל אביב - עד המדינה בפרשת הברנוער שב לשתף פעולה עם המשטרה. גורם המקורב לחקירה מבהיר כי למרות הבריחה, העד לא הפר את ההסכם עמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העד, שאחריו דלקו כוחות המשטרה במשך יותר מיומיים, הועבר בלילה האחרון לדירת מסתור חדשה - שלישית במספר. הוא נמצא כעת במחיצתם של בלשי היחידה המרכזית של המחוז, שמקפידים לשמור עליו, לאור ההיסטוריה הבעייתית שלו.

עד המדינה הבהיר לשוטרים כי הוא מעוניין לנסוע לחו"ל במסגרת התכנית להגנת עדים וכי אין בכוונתו לסגת מההסכם שנחתם עימו. "אני רוצה לגמור עם זה ולעזוב את הארץ", אמר העד זמן קצר לאחר שנתפס.

שיתוף הפעולה המחודש של העד עם המשטרה הוא מהותי לתיק, מאחר והחקירה כולה נשענת על עדותו שלפיה חגי פליסיאן התוודה בפניו על הרצח במועדון הנוער לפני 4 שנים, אירוע שבו נהרגו שני צעירים ו-11 נוספים נפצעו.

העד: "לרגע לא חוזר בי"

אמש, הבהיר מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו כי המשטרה אינה מתכוונת לבטל את הסכם שחתמה עם העד - זאת למרות בריחתו שגרמה למבוכה רבה למשטרה. "עלינו לוודא שעד המדינה ימשיך בצעד האמיץ בו נקט, על מנת למצות את הדין עם החשודים", הדגיש דנינו.

עוד בטרם נתפס על ידי המשטרה, אמר העד בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי יסכים להסגיר עצמו למשטרה אם ההסכם עמו לא יבוטל. "אני לרגע לא חוזר בי, לא התכוונתי לחזור בי", הדגיש העד. "קשה לי עם כל הסיטואציה הזאת כי אני ממש לבד, ואני לא רואה שום תמיכה גם לא מהצד של המשטרה, הם נטו חושבים על התיק ושוכחים שיש פה עוד בנאדם".

במשטרה מעריכים, גם על סמך דבריו של העד בריאיון לחדשות 2 באינטרנט, שהעד יעמוד בהסכם שנחתם עמו. מבחינת המשטרה, העד לא הפר את ההסכם עמו בכך שברח מדירת המסתור, והם מתכוונים להמשיך לעבוד איתו במטרה לגבש כתב אישום נגד יתר החשודים.