המפכ"ל רומז: לא יבוטל ההסכם עם עד המדינה

לאחר לכידתו של עד המדינה אמר רב ניצב דנינו כי "יש לוודא שעד המדינה ימשיך בצעד האמיץ בו נקט". בכך רמז לשמירתו של ההסכם עם העד, על אף בריחתו. גורם בכיר במשטרה מוסיף כי כתב אישום יוגש בתוך מספר ימים – בין אם עד המדינה ישתף פעולה או לא, כיוון שהחקירה אינה תלויה עוד רק בו

מפכ"ל המשטרה רומז הערב (שבת) שהמשטרה אינה מתכוונת לבטל את הסכם שחתמה עם עד המדינה - למרות בריחתו. בהודעה שפרסם הערב, לאחר שנלכד העד, אמר רב ניצב יוחנן דנינו: "עלינו לוודא שעד המדינה ימשיך בצעד האמיץ בו נקט, על מנת למצות את הדין עם החשודים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד לדברי המפכ"ל דנינו, "חיכינו 4 שנים - נמתין עוד מספר ימים בכדי לספק את הראיות הדרושות להגשת כתב אישום".

גורם בכיר במשטרה הוסיף כי כתב האישום יוגש בתוך ימים ספורים, בלי קשר אם עד המדינה יחזור לשתף פעולה או לא. גם אם יודיע שאין בכוונתו להעיד בבית המשפט, לא תהיה לכך השפעה מכרעת על התיק, שכן בחקירה חלה לאחרונה התפתחות נוספת והפרשה אינה תלויה כעת רק בעד המדינה.

"במשטרה אין כוונה לטייח את מחדל הבריחה"

בשלב הזה, ולמרות המחדל בבריחה, עד המדינה יישאר במשמורת של בלשי משטרת מחוז תל אביב. הוא יועבר לרשות להגנה על עדים רק לאחר שיוגשו כתבי אישום בפרשה.

במשטרה מבהירים הערב כי אין שום כוונה לטייח את מחדל הבריחה. האירוע ייחקר עד תום ואף יינקטו אמצעים נגד אלה שאחראים לבריחה. עם זאת מציינים בכירים במטה הארצי כי לכידתו המהירה יחסית של עד המדינה החזירה במידה מסויימת את כבודה האבוד של משטרת תל אביב.

לאחר שנתפס עד המדינה נעצר מאחר והפר את ההסכם שעליו חתם. הערב ידונו במשטרת מחוז תל אביב ובפרקליטות תל אביב אם לבקש את הארכת מעצרו.

בריחת עד המדינה בפרשת הברנוער - הסיקור המלא:

"המשטרה ידעה היכן העד כבר בחמישי - ופספסה"

עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער נתפס בדרום ת"א

עד המדינה ממקום מחבואו: "אם לא יבטלו את ההסכם - אני חוזר"

בכיר במשטרה: "העד ייתפס בקרוב"

שביל הבריחה - כך נמלט עד המדינה

עד המדינה אחרי הבריחה: "אני בן אדם חי-מת"

פרשת הרצח בברנוער: עד המדינה נמלט מדירת המסתור