"המשטרה ידעה היכן עד המדינה כבר בחמישי - ופספסה"

מפרטים חדשים שנחשפים אודות מסע הבריחה של עד המדינה עולה כי ביום חמישי האחרון הוא שהה עם חבר בבית מלון בחיפה. מקורבים להנהלת המלון אומרים כי מצלמות האבטחה תיעדו אותו יוצא מהמלון ונעלם. לדבריהם, השוטרים ידעו על הימצאו במקום אך פספסו אותו ברגע האחרון. המשטרה: "הוא היה בבית המלון, אך לא מדובר בבריחה"

מעצר החשודים בפרשה, ארכיון (שוקי לרר)

האם אפשר היה לתפוס את עד המדינה עוד קודם? לפני שלושה ימים (חמישי) היה עד המדינה בבית מלון בחיפה. מקורבים להנהלת המלון טוענים כי המשטרה תצפתה על תנועותיו במקום, אך פספסה אותו ברגע האחרון - וכך נותר חופשי עד היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת אותם מקורבים, לאחר שנמלט מדירת המסתור ביום חמישי האחרון הגיע העד לבית המלון בחיפה. הוא נכנס לקבלה ביחד עם חבר והשניים עלו לחדר כשכל העת מתעדות מצלמות האבטחה את צעדיהם. כעבור מספר שעות, לדבריהם, תיעדו המצלמות את השניים יוצאים מבית המלון, מחכים למונית ונעלמים.

מאוחר יותר סיפרו אותם גורמים הגיעו שוטרים לחפש את בנו של הבעלים של בית המלון בבית סבתו - שם שהה. המקורבים להנהלת המלון תוהים כיצד יכול להיות שהמשטרה ידעה שבנו של הבעלים נמצא בבית הסבתא, על אף כי אינו רשום כמתגורר אצלה ומעריכים כי תצפתה על המלון.

"השוטרים הגיעו עם אקדח חשמלי"

מאוחר יותר, סיפרו אותם גורמים, כי שוטרים נראו מגיעים לבית המלון עם אקדח חשמלי. מצלמות האבטחה תיעדו אותם נכנסים אל החדר בו שהו עד המדינה וחברו ומחפשים אחר מסמכים בניסיון להתחקות אחר עקבותיו.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מתוך דאגה לשלומו של העד ערכנו סריקות וחיפשנו אותו. הוא אכן היה בבית המלון ומעבר זה לא נוכל להתייחס". במשטרה אמרו כי אכן הגיעו שוטרים לבית המלון דקות אחרי שעד המדינה יצא משם, אך ביקשו להדגיש כי לא היה כל מגע בין השוטרים לעד המדינה ולא מדובר בבריחה של העד מידי השוטרים.

היום אחר הצהריים נתפס עד המדינה בדרום תל אביב. בתחילה התנגד למעצר אך לאחר נלקח ע"י השוטרים למחוז תל אביב של המשטרה - שם תושאל.

בריחת עד המדינה בפרשת הברנוער - הסיקור המלא:

עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער נתפס בדרום ת"א

עד המדינה ממקום מחבואו: "אם לא יבטלו את ההסכם - אני חוזר"

בכיר במשטרה: "העד ייתפס בקרוב"

שביל הבריחה - כך נמלט עד המדינה

עד המדינה אחרי הבריחה: "אני בן אדם חי-מת"

פרשת הרצח בברנוער: עד המדינה נמלט מדירת המסתור