המשטרה מעריכה: עד המדינה ננזף ולכן ברח

בתום הערכת מצב של קצינים במחוז תל אביב במשטרה הוחלט, במקביל לביצוע חיפוש נרחב אחר עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער, להמשיך ולאסוף ראיות נגד שלושת החשודים במעורבות. במשטרה מעריכים כעת כי ייתכן שהגורם להימלטותו היה שיחת נזיפה שנערכה לו אתמול, בעקבות ראיונות לכלי התקשורת

גם בשעה זו ממשיכים כוחות גדולים של משטרה בחיפושים מאומצים אחר עד המדינה, שניצל ככל הנראה שעת כושר ונמלט דרך חדר השינה שלו הלילה, מבלי ששני השומרים עליו הבחינו בכך. במטה מחוז תל אביב במשטרה הסתיימה הערב (ה') הערכת מצב של קצינים בכירים, שבה הוחלט על דרכי הפעולה בעקבות היעלמותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקצינים הודיעו על שני צעדים מרכזיים: הראשון - המשך הניסיון המאומץ לאתר את עד המדינה באמצעים מרחביים, מחוזיים וארציים. הצעד השני - המשך איסוף ראיות נגד שלושת החשודים בפרשת הרצח בברנוער. במשטרה מודים כי היעלמותו של העד הסבה נזק לחקירה וכי נגרמו סדקים ביסוד הראייתי.

בתוך כך ממשיכים במשטרה לנסות ולהבין מה גרם לעד המדינה לעזוב את דירת המסתור הבטוחה. אחת ההערכות כעת היא כי הגורם לכך הוא שיחת נזיפה שערכו לו אתמול במשטרה, שבמהלכה נטען כי הוא אינו שומר על דיסקרטיות מספקת, עקב ריאיונות שהעניק לכלי התקשורת. על פי הערכות פסיכולוגיות שנערכו לו, נתון עד המדינה תחת לחץ נפשי כבד - הן מצד המשטרה והן מצד התקשורת.

עד המדינה. ארכיון (חדשות 2)

לא ניתן לבצע איכון סלולרי

במהלך הלילה נכנס עד המדינה לחדר השינה בדירת המסתור. מי שנמצא תחת אבטחה צמודה במשך 24 שעות, ניצל את העובדה כי השוטר השומר עליו נמצא מחוץ לחדר, ויצא מחלון חדר השינה. הבוקר היה אמור העד לקום ולצאת לחקירה במחוז תל אביב של המשטרה. משלא התייצב לחקירה, ניסו השוטרים ליצור עמו קשר ואז גילו כי עקבותיו נעלמו.

גורם במשטרה הסביר כי עד המדינה זקוק לפרטיות ולכן לא נמצא שומר בתוך חדר השינה. במשטרה מעריכים עתה כי קיימת סבירות גדולה כי העד מנסה להתחכם, והוא יחזור ביוזמתו. יחד עם זאת קיים חשש כי יימלט לחו"ל ואפילו שיפגע בעצמו. יש לציין כי העד אינו מוחזק בשום צורה של מעצר, הוא אינו חשוד בכל מעשה הקשור ברצח, והוא הוסתר על מנת לשמור מפני פגיעה בו.

בפני המשטרה עומד מכשול משמעותי בניסיונותיה לאתר את עד המדינה - מכשול שהיא עצמה הציבה. עד המדינה נחשב קומוניקטיבי במיוחד ועקב חשש מפטפטנות יתר, החליטו במשטרה לקחת ממנו את המכשיר הסלולרי שלו. עקב כך, כעת לא ניתן לבצע איכון סלולרי ולאתר את מיקומו.

חגי פליסיאן - החשוד ברצח (פייסבוק)

"החשוד במעורבות ברצח ביקש מעד המדינה אקדח"

לאחרונה נודע לחדשות 2 באינטרנט, כי זמן לא רב לפני המעצר הדרמטי של שלושת החשודים בפרשה, הגיע החשוד במעורבות ברצח, שעל פי החשד הותקף מינית על ידי מנהל הברנוער שאול גנון, לעד המדינה וביקש אקדח כדי לבצע חיסול.

אנשי המשטרה ציידו את עד המדינה בציוד הקלטה על מנת שפגישה זו תוליד הודאה של החשוד שאכן הוא הותקף בידי גנון. במהלך הפגישה, החשוד אמר לעד המדינה כי הוא רוצה את האופנוע שלו ושיספק לו נשק.

ייתכן כי אותו חשוד לא באמת רצה לבצע חיסול, אלא נשלח על ידי החשודים האחרים "לבדוק" את עד המדינה, לאחר שאלה חשדו שייתכן והוא משתף פעולה עם המשטרה. בסופו של דבר, עד המדינה אמר לו כי הוא יבדוק את הנושא. עוד התברר בדיון בבית המשפט, שנערך באותו היום, כי שלושת החשודים יחד עם עד המדינה, נפגשו במימדיון ארבעה ימים לפני המעצר.

העד חש כי בגד בקהילה וחשף את הפרשה

לפני ארבע שנים, לפי החשד, סייע עד המדינה לחגי פליסיאן החשוד ברצח. פליסיאן, ששמע כי קרוב משפחתו הותקף לכאורה ע"י מנהל ברנוער שאול גנון, רצה לנקום ועד המדינה אמר לו כי ביכולותו לעזור לו בשל היכרותו עם הקהילה הגאה. הוא סיפק לחגי ולחשוד נוסף בשם טרלן חנקישייב, מידע, והשניים, ביחד עם החשוד הנוסף שהיה קטין בעת המעשה - תכננו את הרצח.

חניקישייב לפי החשד, עזר לפליסיאן להשיג אקדח ובליל ה-1 באוגוסט 2009 יצא חגי למסע הנקמה. הוא נכנס אל תוך המועדון וירה למוות בשני צעירים, ניר כץ וליז טרובישי. לאחר המעשה סייע עד המדינה לשלושת החשודים במעשה להימלט ולהסתתר.

לפני כחצי שנה, לאחר שחש כי בגד בקהילה וכי חבריו הפנו לו גב, החליט עד המדינה ביוזמתו ליצור קשר עם בכירים בימ"ר תל אביב. בשיחה איתם אמר כי הוא יודע הכל וחשף את פרטי הפרשה. המידע שסיפק הוביל למעצר החשודים ולפענוח הרצח.