הרב הראשי לישראל יונה מצגר חשוד בשוחד

בתום חקירה סמויה של היחידה הארצית לחקירות הונאה זומן לחקירה הרב הראשי לישראל יונה מצגר בחשד לעבירות של שוחד, מרמה והלבנת הון. המשטרה פשטה על בתיהם של שלושה חשודים המעורבים בפרשה ובדקה את חשבונותיהם. מעצרם של החשודים הנוספים הוארך ב-6 עד 8 ימים

בתום חקירה סמויה שהתנהלה בחודשים האחרונים ביחידה הארצית לחקירות הונאה, עוכב היום (ה') לחקירה הרב הראשי לישראל יונה מצגר. הרב מצגר נחקר בשעה זו באזהרה במסגרת חקירה שעניינה חשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והלבנת הון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית משפט השלום בראשון לציון האריך הערב ב-6 עד 8 ימים את מעצרם של שלושה חשודים נוספים שנעצרו בחשד למעורבות בפרשה - חיים אייזנשטט המשמש כנהגו ועוזרו האישי של הרב מצגר, ניסן ציוני, מנהל בית מדרש והכשרת רבנים ודיינים, ושמחה קרקובסקי - איש עסקים ומנהל עמותה החשוד שנתן להם שוחד כספי בכמה הזדמנויות. בשלב זה לא פורסם מה התמורה שקיבל.

היום הפכה החקירה לגלויה, לאחר אישור היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ופרקליט המדינה. במסגרת החקירה הגלויה נערכו חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם של מספר חשודים, לרבות בביתו ובמשרדו של הרב מצגר. בפעילות נתפסו מסמכים, מחשבים וחומרים נוספים, וכן נתפסו נכסי נדל"ן, רכוש וחשבונות בנק של החשודים.

הרב מצגר נחקר באזהרה בחשד לעבירות של קבלת שוחד, גניבה בידי מורשה, מרמה והפרת אמונים ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. בין היתר נבדקת תקינות ההליך של מינויים שביצע. בשעות הקרובות יוחלט במשטרה האם לעצור אותו או לשחררו תחת תנאים מגבילים. פרקליטו של הרב מצגר, עו"ד דוד ליבאי, מדגיש כי הרב משתף פעולה ומכחיש את כל החשדות נגדו.

החשדות הנוכחיים נגד הרב מצגר אינם הפעם הראשונה שבה הוא מסתבך. כבר בפברואר 2005 נחקר הרב באזהרה בחשד שקיבל חדר במלון מצודת דוד בירושלים בתעריף מוזל. בתום החקירה המליצה המשטרה להעמידו לדין בגין עבירות מרמה והפרת אמונים. באפריל 2006 הודעה היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז כי לא ייפתח תיק פלילי נגד הרב מצגר, אך קרא לו להתפטר מתפקידו.