ראשי צבאים כרותים נתלו בכניסה לשמורת נחל עמוד

לאחר שבסוף השבוע שעבר הוצת רכבו של פקח רשות הטבע והגנים באזור הר תבור, נמצאו הבוקר ראשי צבאים כרותים על שער בכניסה לשמורת הטבע שבצפון הארץ. מנכ"ל רשות הטבע והגנים: "מדובר בעליית מדרגה באלימות נגד העובדים ונגד הטבע"

ראשי הצבאים הכרותים שנמצאו הבוקר (רשות הטבע והגנים)

תקיפות מכוונות נגד רשות הטבע והגנים? שני ראשים כרותים של צבאים נמצאו הבוקר בכניסה לשמורת הטבע נחל עמוד בצפון הארץ. זאת, לאחר שבסוף השבוע האחרון הוצת רכבו של פקח ברשות הטבע והגנים באזור התבור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הבוקר דווחנו שעל שער שמורת נחל עמוד נתלו שני ראשים של צבאים. פקחים של רשות הטבע והגנים הגיעו למקום ומיהרו להסירם", מסר ליעד לינג, פקח מודיעין ואכיפה של רשות הטבע והגנים.

לדבריו, מדובר בציידים שביקשו להעביר מסר שלפיו ימשיכו לצוד בעלי חיים - למרות התלונות שמוגשות נגדם במשטרה. "יש פה אמירה מאוד חזקה שלהם שאומרת שהם ימשיכו לצוד למרות שנפתחים נגדם תיקים במשטרה. דאגו לשים את הראשים בכוונה בכניסה לשמורה, זו אמירה מכוונת", הסביר הפקח.

מנכ"ל רשות הטבע והגנים: עליית מדרגה באלימות

בסוף השבוע האחרון הוצת רכב של פקח ברשות הטבע והגנים במושב שדמות דבורה וברשות חודשים שמדובר בחלק ממתקפה מכוונת. "לא סתם שרפו את הרכב ביום שישי האחרון. תליית הראשים על שערי השמורה היא המשך למעשה ההוא ונועדה להבהיר לנו ברשות שהם ימשיכו לצוד למרות הפעילויות שלנו נגד הציד", הוסיף לינג.

מנכ"ל רשות הטבע והגנים שאול גולדשטיין מסר כי ברשות רואים את המקרה מהבוקר כעליית מדרגה באלימות נגד העובדים ונגד הטבע. "זה התחיל באלימות נגד פקחים, הצתת רכב וממשיך בעריפת ראשים של חיות בר מוגנות שהן סמל הטבע בישראל. המשטרה ואנחנו נחושים למצוא את האשמים ולהביא אותם לדין. רשות הטבע והגנים תמשיך לשמור על הטבע. כל מי שהסביבה והטבע חשובים לו, חייב לעמוד לצידה של הרשות במאבק החשוב הזה".