פרשת הברנוער: עתירה לבג"ץ נגד הסכם עד התביעה עם שאול גנון

עורך דין ולשעבר קצין חקירות ביחידה המרכזית תל אביב עתר לבג"ץ בדרישה לבטל את הסכם עד התביעה שנחתם עם שאול גנון, מנהל מועדון הברנוער, המוכר כחשוד הרביעי שנעצר במסגרת חקירת הרצח. וגם: עוד לפני שהעיד בפני המשטרה, סיפר עד המדינה על פרטי פרשת הברנוער לחבריו לתא המאסר בכלא השרון

ההסכם יבוטל? שאול גנון (חדשות 2)

האם ייתכן שלבסוף לא יתבצע הסכם עד התביעה שנחתם עם שאול גנון, החשוד הרביעי בפרשת הרצח בברנוער? עו"ד עזריאל שאול קרבצוב, לשעבר קצין חקירות ביחידה המרכזית תל אביב, עתר לבג"ץ בניסיון לבטל את ההסכם שנחתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שאול גנון ידע את האמת", טען קרבצוב בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "על פי החשד הוא ביצע לכאורה אונס בנער בן 15 וניצל יחסי מרות. אונס זה כמו רצח, וזה פשוט לרצוח ילדים. לא ייתכן שייחתם עימו הסכם עד תביעה וגנון ייצא חף מפשע".

קרבצוב, המשתייך למגזר החרדי, התייחס גם להדבקת התוויות שנעשתה לדבריו כלפי הקהילה החרדית לאחר הרצח בברנוער. "גנון שיבש את החקירה בעקיפין, הוא הפנה את האצבע לעבר הכיוונים של הצד החרדי", אמר.

אסירים בכלא השרון הכירו את פרטי הפרשה לפני השוטרים

עד המדינה לא רק סיפר את המידע על פרשת הרצח בברנוער לחוקרי המשטרה - אלא שיתף בזה גם את האסירים בתאו בכלא השרון, במהלך הזמן שהיה סוכן. באופן מפתיע, אף אחד לא מהם לא פצה פה, שכן מידע כזה היה יכול לסבך את העד בזמן מאסרו. כך נודע לחדשות 2 באינטרנט.

סיפר לחבריו. עד המדינה (חדשות 2)

לאחר התפוצצות הפרשה בתקשורת, האסירים בכלא השרון עקבו בדריכות אחר הדיווחים בתקשורת וקיוו שהעד "ייצא מזה בשלום". חלקם סיפרו היום למקורביהם כי הם מקווים שחברם לא ייפגע, לאחר שחשף את המעשה. העניין הפך לשיחת היום בכלא - חלקם מעבירים ביקורת על העד משום ששיתף פעולה עם המשטרה, אך אחרים מעריכים אותו על כך שהביא לפענוח הפרשה.

"אני מקווה שהוא בסדר ושהוא מוגן עכשיו, הוא היה בחור ממש נחמד וכיפי", סיפר אחד האסירים למקורביו. "עם זאת, אני לא הייתי מטייל איתו ברחוב כדי שלא יחסלו אותי, שיחיה את החיים שלו בשקט". אחרים טענו כי הוא סיפר את הפרטים עוד לפני היוודע המקרה לפרשה: "הוא סיפר לנו, הוא היה די פטפטן אבל אף אחד לא סיפר, אולי עוד אנשים ידעו. כל פעם שיש מהדורת חדשות אנחנו מתקבצים מול המסכים - ממש יצא לנו סלב מהכלא".