ה-SMS המפליל של חגי פליסיאן: "אתה שואל יותר מדי על הברנוער"

לפני מעצר החשודים ברצח בברנוער, כתב החשוד המרכזי לעד המדינה מסרון שבו ביקש ממנו להפסיק לדבר על הנושא: "אני לא מבין למה אתה שואל על זה יותר מדי, מדובר על החופש שלנו". לאחר מכן הוא הזמין אותו לדירתו כדי להבהיר לו שיפסיק לפטפט - ושם הוקלט אומר: "עשינו עבודה נקייה"

המסרון המפליל נחשף (חדשות 2)

בימים שלפני המעצר הדרמטי בלב בני ברק, במשטרה ניסו לאסוף עוד ועוד ראיות נגד החשודים ברצח בברנוער. השוטרים אילצו את עד המדינה לשאול שוב ושוב שאלות בנוגע למנהל הברנוער שאול גנון ולגבי האירוע עצמו, מה שהחל לעורר את חשדם של החשודים - חגי פליסיאן, טרלן חנקישייב והחשוד שהיה קטין בזמן האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"תקשיב, דיברתי עם קרוב המשפחה (החשוד הקטין שעל פי החשד הוטרד מינית, מ.ח) שלא ידבר יותר על הבר-ז' הזה. אני לא מבין למה אתה שואל על זה יותר מדי, מדובר על החופש שלנו!!!", כתב חגי פליסיאן, החשוד ברצח בהודעת טקסט לעד המדינה, בימים שלפני המעצר. המעורבים ניסו על פי החשד להסתיר את הרצח והם חששו שעד המדינה, שנחשב בעיניהם ל"דברן", ידליף את דבר המעשה שרק הם יודעים עליו.

ההודעה התקבלה לאחר ימים ארוכים שבהם החשודים לא הודו באף מעשה באוזני עד המדינה - שניסה להקליט אותם - מה שהחל לייאש את המשטרה. לאחר ההודעה, חגי פליסיאן הזמין את עד המדינה להגיע אליו לדירתו כדי לעשות סוף ל"שיחות הלא נגמרות" על הרצח. פגישה זו הולידה את אחת הראיות המרכזיות ביותר בתיק - ההקלטה של החשוד המרכזי ברצח.

החשוד שהיה קטין בזמן הרצח (חדשות 2)

החשוד ביקש אקדח מעד המדינה 

עד המדינה העלה בפגישתם את החשש כי תיחשף העובדה שהם מעורבים לכאורה באירוע: "שמעתי דיבורים שמצאו את הנשק ואני בלחץ". חגי פליסיאן השיב לו, כפי שפורסם בהקלטה הדרמטית: "לא יכולים לדעת שזה אנחנו, עשינו עבודה נקייה". במהלך אותה פגישה, חגי אף הגדיל לעשות ואיים על עד המדינה - מה שגרם לעד לחייב את מפעיליו לעצור אותו ואת החשודים הנוספים באופן מיידי, מחשש לחייו.

מוקדם יותר, לחדשות 2 באינטרנט נודע כי זמן לא רב לפני המעצר הדרמטי של שלושת החשודים, הגיע החשוד במעורבות ברצח, שעל פי החשד הותקף מינית על ידי מנהל הברנוער שאול גנון, לעד המדינה וביקש אקדח כדי לבצע חיסול.

אנשי המשטרה ציידו את העד בציוד הקלטה על מנת שפגישה זו תוליד הודאה של החשוד שהיה קטין בזמן האירוע, שאכן הוא הותקף בידי גנון. במהלך הפגישה, החשוד אמר לעד המדינה כי הוא רוצה את האופנוע שלו ושיביא לו נשק.

ייתכן מאוד כי אותו חשוד לא באמת רצה לבצע חיסול, אלא נשלח על ידי החשודים האחרים "לבדוק" את עד המדינה, לאחר שאלה חשדו שייתכן והוא משתף פעולה עם המשטרה. בסופו של דבר, עד המדינה אמר לו כי הוא יבדוק את הנושא.

עד המדינה בפרשה (חדשות 2)

שם החשוד שהיה קטין יישאר חסוי

בדיון הבוקר בהארכת מעצרם של החשודים בבית המשפט עלה כי שלושת החשודים, יחד עם עד המדינה, נפגשו במימדיון ארבעה ימים לפני המעצר. מעצרם של שלושת החשודים הוארך היום בשבוע.

בדיון בבית משפט השלום בתל אביב, אמר הבוקר קרוב משפחתו של חגי פליסיאן, החשוד במעורבות ברצח בברנוער, כי הוא מעוניין להתיר את צו הפרסום על זהותו. "אני רוצה שיפרסמו את השם שלי", אמר עם פתיחת הדיון. השופט סירב לבקשה.

המשטרה מעריכה כי קרוב המשפחה של פליסיאן, הותקף מינית לפני מספר שנים בידי מנהל הברנוער שאול גנון - תקיפה שהיוותה לכאורה את המניע ליציאה למסע הרצחני במועדון הנוער. בזמן הרצח, היה החשוד, שזהותו אסורה לפרסום, קטין. החשוד נשאל לגבי מעורבותו באירוע משנת 2009 שבו נרצחו שני בני נוער ו-11 נוספים נפצעו. "אתה רצחת את בן גוריון?", השיב בהתרסה. "אני חף מפשע".

בימים האחרונים דחו מקורביו של החשוד כי קיים כל מגע מיני עם גנון - בהסכמה או שלא בהסכמה. בריאיון לחדשות 2 אמרה בת זוגו כי מעולם לא ניהל כל מערכת יחסים עם גברים. "כבר כשהיה בן 15 הוא היה גבר שבגברים", אמרה. "תמיד היו סביבו בחורות". בדיון היום הבהיר עורך דינו כי הוא ביקש להיבדק במכונת אמת.

"הפכתי הרים וגבעות"

ביום שישי האחרון התיר בית המשפט לפרסם את זהותו של החשוד הרביעי, מי שהוגדר על ידי המשטרה תחילה כפעיל "בכיר" בקהילה הגאה - שאול גנון, מנהל הברנוער. הבוקר אישר נציג המשטרה בדיון כי נחתם עמו הסכם עד תביעה שבמסגרתו שוחרר למעצר בית, למרות החשדות נגדו בביצוע עבירת מין.

בריאיון בלעדי לחדשות 2, שעות ספורות לאחר שחרורו ממעצר, דחה גנון את הטענות כי ידע על המניע למעשה במשך ארבע השנים האחרונות. "במהלך שנים אלו הבאתי כמה שיותר פרטים, כל בדל של סימן או רמז, כל דבר שיכול היה להיות רלוונטי", טען. "הפכתי הרים וגבעות בשביל למצוא כל שבב של רמז כדי שיעזור למשטרה בחקירה".

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

גנון מדבר: "אין לי קשר למקרה"

מחשש לחייו: העד הועבר למסתור

כך נכשלה הפללת החשוד הרביעי

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים