הרצח בברנוער: החשוד ביקש אקדח מעד המדינה

חקירת הרצח בברנוער: הקטין החשוד במעורבות ברצח פגש את עד המדינה לפני מעצרו. הוא ביקש ממנו כלי נשק וטען שהוא רוצה לבצע חיסול. לא ברור מה היה המניע האמיתי שלו. ביהמ"ש דחה את בקשת הקטין לפרסם את שמו

עוד פרטים נחשפים בפרשת הרצח בברנוער: לחדשות 2 באינטרנט נודע כי זמן לא רב לפני המעצר הדרמטי של שלושת החשודים, הגיע החשוד במעורבות ברצח, שעל פי החשד הותקף מינית על ידי מנהל הברנוער שאול גנון,  לעד המדינה וביקש אקדח כדי לבצע חיסול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי המשטרה ציידו את עד המדינה בציוד הקלטה על מנת שפגישה זו תוליד הודאה של החשוד שאכן הוא הותקף בידי גנון. במהלך הפגישה, החשוד אמר לעד המדינה כי הוא רוצה את האופנוע שלו ושיביא לו נשק.

ייתכן מאוד כי אותו חשוד לא באמת רצה לבצע חיסול, אלא נשלח על ידי החשודים האחרים "לבדוק" את עד המדינה, לאחר שאלה חשדו שייתכן והוא משתף פעולה עם המשטרה. בסופו של דבר, עד המדינה אמר לו כי הוא יבדוק את הנושא.

עוד התברר בדיון היום בבית המשפט כי שלושת החשודים, יחד עם עד המדינה, נפגשו במימדיון ארבעה ימים לפני המעצר. מעצרם של שלושת החשודים הוארך היום בשבוע.

יישאר חסוי

בדיון בבית משפט השלום בתל אביב, אמר הבוקר קרוב משפחתו של חגי פליסיאן, החשוד במעורבות ברצח בברנוער, כי הוא מעוניין להתיר את צו הפרסום על זהותו. "אני רוצה שיפרסמו את השם שלי", אמר עם פתיחת הדיון. השופט סירב לבקשה.

המשטרה מעריכה כי קרוב המשפחה של פליסיאן, הותקף מינית לפני מספר שנים בידי מנהל הברנוער שאול גנון - תקיפה שהיוותה לכאורה את המניע ליציאה למסע הרצחני במועדון הנוער. בזמן הרצח, היה החשוד, שזהותו אסורה לפרסום, קטין. החשוד נשאל לגבי מעורבותו באירוע משנת 2009 שבו נרצחו שני בני נוער ו-11 נוספים נפצעו. "אתה רצחת את בן גוריון?", השיב בהתרסה. "אני חף מפשע".

בימים האחרונים דחו מקורביו של החשוד כי קיים כל מגע מיני עם גנון - בהסכמה או שלא בהסכמה. בריאיון לחדשות 2 אמרה בת זוגו כי מעולם לא ניהל כל מערכת יחסים עם גברים. "כבר כשהיה בן 15 הוא היה גבר שבגברים", אמרה. "תמיד היו סביבו בחורות". בדיון היום הבהיר עורך דינו כי הוא ביקש להיבדק במכונת אמת.

"הפכתי הרים וגבעות"

ביום שישי האחרון התיר בית המשפט לפרסם את זהותו של החשוד הרביעי, מי שהוגדר על ידי המשטרה תחילה כפעיל "בכיר" בקהילה הגאה - שאול גנון, מנהל הברנוער. הבוקר אישר נציג המשטרה בדיון כי נחתם עמו הסכם עד תביעה שבמסגרתו שוחרר למעצר בית, למרות החשדות נגדו בביצוע עבירת מין.

בריאיון בלעדי לחדשות 2, שעות ספורות לאחר שחרורו ממעצר, דחה גנון את הטענות כי ידע על המניע למעשה במשך ארבע השנים האחרונות. "במהלך שנים אלו הבאתי כמה שיותר פרטים, כל בדל של סימן או רמז, כל דבר שיכול היה להיות רלוונטי", טען. "הפכתי הרים וגבעות בשביל למצוא כל שבב של רמז כדי שיעזור למשטרה בחקירה".

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

גנון מדבר: "אין לי קשר למקרה"

מחשש לחייו: העד הועבר למסתור

כך נכשלה הפללת החשוד הרביעי

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים