שאול גנון: "מצטער שבמקומי, החשודים פגעו בחפים מפשע"

זמן קצר לאחר שהותר לפרסום שמו של החשוד הרביעי בפרשת הברנוער – שאול גנון, מנהל המועדון בתל אביב – הוא ענה על השאלות הקשות בריאיון בלעדי לחדשות 2. האם הוא אכן הסתיר מידע? מה הוא חושב על הקורבנות שנהרגו באותו לילה? ועד כמה התואר שניתן לו, "הבכיר בקהילה הגאה", פגע בשמה של הקהילה? צפו בריאיון המלא

אם יש דבר אחד שמטריד את שאול גנון, החשוד הרביעי בפרשת הרצח בברנוער ששמו הותר היום לפרסום, זה הניסיון לטעון כי הוא ניסה לשבש את חקירת המשטרה בארבע השנים האחרונות. "במהלך השנים האלו הבאתי כמה שיותר פרטים, כל בדל של סימן או רמז, כל דבר שיכול היה להיות רלוונטי. הפכתי הרים וגבעות בשביל למצוא כל שבב של רמז כדי שיעזור למשטרה בחקירה", טען גנון בריאיון בלעדי לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם יש הסתברות כזאת שאותי החשודים התכוונו לרצוח, אז אני רק יכול להצטער שבמקום זה הם פגעו בחפים מפשע והרסו לכל כך הרבה אנשים את החיים", אמר גנון. "השופט אמר שאני אולי לא מודע למחול השדים שמתחולל בתקשורת על מידת ההשמצות או הטלות הדופי. מבחינתי, מזמן אני כבר לא מחפש את הכבוד ואת שמי הטוב. אני לא חושב שנשאר מהם שריד. תלו אותי מזמן בכיכר העיר. אני עורך את הריאיון הזה כדי לנסות להסביר, בעיקר כי אני חייב את זה למשפחה שלי ולהרבה מאוד חברים וידידים שתומכים בי, ואני חושב שהם לפחות יודעים שאני לא מסוגל לעשות את מה שאני מואשם בו, ולפחות להם אני חייב את זה".

"אני לא ראיתי מעולם את עצמי כמניע לדבר כזה", המשיך גנון, "הטענות מגוחכות, מצוצות ומנותקות מבסיס עובדתי: שכביכול ידעתי על המניע, ידעתי שדבר כזה יכול להתבצע, לא הייתי באותו יום בכוונה, כל אלו הן שטות מוחלטת, מנותקת לחלוטין מהעובדות. זה פשוט לא נכון. אני יודע מה עשיתי ואני יודע מה הדברים שאני עושה או לא עושה. בתחושה שלי אני לא עשיתי דבר שצריך או עלול להתפרש כדבר שהוא לא חוקי או כפשע".

לדבריו של גנון הוא כל הזמן חושב על הקורבנות. "הקטע הכי קשה לי בכל המעצר היה החשיבה על הקורבנות", הוא הבהיר. "אני לא יודע אם זה חלק מהחקירה או לא, אבל אני זה שזיהה את הגופות באותו ערב. זה לא משהו ששוכחים. גם אחרי זה ראיתי את כל הפצועים בבתי החולים. גם את זה קשה לי לשכוח. גם במחיר השמצות או שאני אאבד את שמי הטוב, יש משהו שהוא חשוב יותר בעיניי: למצות את החקירה, להגיע לאמת ושמי שעשה את זה - ישלם".

מהתואר שניתן לו בימים האחרונים, "הבכיר בקהילה הגאה", הוא מסתייג. "זו הפרכה וניסיון להטיל דופי בקהילה שלמה", טען גנון. "איך בכלל מגיעים להיות בכיר בקהילה? אני במקרה הטוב פעיל. לא מייצג את הקהילה, ולא מתיימר לייצג אותה. אני עושה את מה שאני עושה בהתנדבות כבר עשרים שנה. בעיקר בשטח, מול נוער, מול פלסטינים ומול האוכלוסיה הערבית, צעירים ובוגרים. אני לא חושב את עצמי כבכיר, אלא פשוט כפעיל ומתנדב".

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

גנון מדבר: "אין לי קשר למקרה"

החשוד "המוכר" נחשף: שאול גנון

מחשש לחייו: העד הועבר למסתור

כך נכשלה הפללת החשוד הרביעי

אחות החשוד במעורבות ברצח בברנוער: "הוא חף מפשע"

אמו של אחד החשודים: "אם הוא קשור לרצח - עליו להיענש"

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"היו כבר שמועות על המוכר בקהילה"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הקהילה הגאה מגיבה לפרסום שנגנז: "פשע כזה נובע רק משנאה"

פרשנות: חילופי האשמות בין המשטרה לבית המשפט