האב שהתלונן על אונס בתו האוטיסטית: בית הספר הסתיר את המקרה

בתחילת השבוע הגיש האב תלונה במשטרה על תלמיד בן 19 וחצי מבית ספר לבעלי צרכים מיוחדים, בחשד שתקף מינית את בתו בת ה-9. לדברי האב, המקרה לא דווח ולא טופל במשך שבוע. "אני לא מוכן לשלוח אותה בחזרה לשם", הוא אומר

המקרה הוסתר מהאב במשך שבעה ימים. תמונת א (רויטרס)

"אחד התלמידים גרר אותה לתא השירותים, הרים אותה, חנק אותה, הפשיט אותה מכל הבגדים, סתם את הפה שלה ותקף אותה" - כך שיחזר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אביה של הילדה הלוקה באוטיזם, שעל פי החשד הותקפה מינית על ידי תלמיד אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אביה של הילדה בת התשע הגיש תלונה במשטרה, לפיה בתו הותקפה על ידי תלמיד בן 19 וחצי בבית ספר לבעלי צרכים מיוחדים בחיפה. היום סיפר האב על המקרה. "ביום שני שעבר היא הגיעה בשמונה בבוקר לבית ספר, ובמקום להיכנס לכיתה, אחד התלמידים גרר אותה לתא השירותים", אמר.

את הפרטים הוא שמע ישירות מבתו. מי שעצרה את הנער בשעת מעשה היא אחת העובדות במוסד החינוכי. "היא שמעה רעש, נכנסה לשירותים, עצרה את האירוע מיד ודיווחה למנהלת באותו רגע", אמר האב.

"שבוע ימים המקרה הוסתר ממני"

למרות שהמקרה דווח למנהלת באופן מיידי, המידע, טוען אליו, לא הגיע אליו בזמן. "שבוע ימים המקרה הוסתר ממני ולא דווח לאף אחד - לא למשטרה לא למשרד החינוך ולא לשום גורם אחר", הוא טוען. "רק אחרי שבוע סיפרו לי, והגשתי תלונה במשטרה מיד. דיברתי עם אגף החינוך של העירייה והם לא ידעו מזה. דיווחתי לרווחה בעירייה שדיווחו מיד לעובדת הסוציאלית של בית הספר. העובדת הסוציאלית לא ידעה על המקרה עד שדיברתי איתה".

הילדה שוחחה עם חוקרת ילדים אתמול (יום ג'). "היא נתנה את השם של התוקף ותיארה מה שהוא עשה לה בפירוט ובאופן מדויק", סיפר האב. לדבריו, התנהגותה של הילדה השתנתה לרעה לאחר המקרה. "במשך כל השבוע הילדה הייתה מבוהלת, בכתה, הייתה תוקפנית ולא ידענו מה קורה", תיאר. "לא הבנו למה היא מתנהגת ככה. מאז המקרה היא בבית. אני לא מוכן לשלוח אותה בחזרה לשם, התוקף עדיין לומד שם".

דובר עיריית חיפה, עידו מינקובסקי, מסר בתגובה: "בשל העובדה שמדובר באוכלוסיות רגישות, אין אנו רוצים להפריע לחקירה של הרשויות - משרד הרווחה ומשטרת ישראל, ואנו מחכים לממצאי בדיקתם. אנו בודקים מדוע הדיווח התקבל באיחור".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "בעקבות התלונה נגבתה עדותה של הילדה, ושוטרי מרחב חיפה חוקרים את הפרשה בשיתוף פעולה עם גורמי הרווחה".

ממחוז חיפה במשרד החינוך נמסר כי "הנושא בטיפול הגורמים המקצועיים ברשויות המקומיות ובמשרד החינוך".