החשוד הרביעי: עדויות סותרות על הפעיל העצור

אחד האנשים המסקרנים בפרשת הבר נוער היא אותה "דמות מוכרת" בקהילה הגאה. העדויות, לכאן ולכאן, קיצוניות מאוד - מצד אחד מספרים על איש טוב לב, שדאג לנערים שנזרקו מהבית כשלא היה להם מקום אחר ללכת, ומהצד השני מספרים אחרים על איש שניצל את המצוקה של הצעירים כדי לנצל אותם מינית

בין ארבעת העצורים בפרשת הרצח בברנוער בתל אביב בשנת 2009 בולט אדם המכונה "מוכר בקהילה הלהט"בית". מעצרו התקבל בתדהמה - בקהילה הגאה מספרים על אדם שהקדיש את מרצו לטובת תמיכה וסיוע בבני נוער במצוקה, כאלה שבשבילם לצאת מהארון הוא משימה בלתי אפשרית. אבל, עם החשדות עולות גם עדויות שמדובר באדם שניצל את המצוקה של הצעירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כמעט כל פעם שהיה צריך עזרה או סיוע ראית אותו, הוא היה שם לתת יד", מספר יניב ויצמן, יו"ר ומייסד ארגון הנוער הגאה. "היינו מכנים אותו האדם עם הלב הענק". "בעיקר הוא טיפל במקרים הקשים", אומר אור ברנט, חניך לשעבר של אותו בכיר בקהילה. "הוא טיפל באלה שלמשפחות ולסביבה היה מאוד קשה לקבל אותם".

מ', צעיר בדואי מהנגב, הגיע גם הוא אל החשוד כי פחד לספר לבני משפחתו על נטייתו המינית. הפעיל היה הראשון שהוא פגש בתל אביב: "נכנסתי אליו, הוא הכין לי משהו לשתות וסיפרתי מה היה בבית. תוך כדי שאני מדבר איתו הוא הביא לי חיבוק, נתתי לו, ותוך כדי החיבוק התמשך. הוא התחיל ללטף אותי בכל הגוף, הרגשתי לא בנוח. הוא נגע לי באיברים המוצנעים וניסה לגרום לי לשכב איתו".

"הברנוער היה בית זונות"

עוד חשש שעולה לגביו, הוא שאחרי האירוע הקשה שזיעזע את המדינה הוא ידע כי יש לו מידע מכריע לחקירה - ושתק. יוני בוקס שנפצע בפיגוע בבר נוער, ומאז הוא מרותק לכיסא כלכלים, סיפר כי אחרי הפיגוע הוא הגיע לבקר אותו בבית החולים וניסה לשכנע אותו שלא לדבר עם המשטרה.

פרקליטו עו"ד רז אלון מכחיש את החשדות באופן מוחלט. הוא טוען כי לא היה לו שום מידע על הרצח בברנוער, או שמשהו שהוא עשה במהלך חייו הוביל למעשה. הוא טוען כי האיש לא ניצל את מעמדו בשום אופן כדי לשכב עם נערים.

גם על הברנוער עצמו כעת מתחילות לצאת עדויות שלא נשמעו בעבר. א', פעיל ותיק בקהילה הגאה, מספר על אופי אחר לחלוטין מבית חם לנערים במצוקה: "מאחורי הקלעים המקום פשוט הפך לבית זונות. חלק מהמדריכים ניסו למגר את התופעה וחלק עודדו אותה. זה לא היה חד פעמי אלא משהו שנמשך לאורך שנים". הסיפור האמיתי ככל הנראה לא ייחשף בעתיד הקרוב.

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

אחות החשוד במעורבות ברצח בברנוער: "הוא חף מפשע"

אמו של אחד החשודים: "אם הוא קשור לרצח - עליו להיענש"

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"היו כבר שמועות על המוכר בקהילה"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הקהילה הגאה מגיבה לפרסום שנגנז: "פשע כזה נובע רק משנאה"

פרשנות: חילופי האשמות בין המשטרה לבית המשפט

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב