עסקת הברנוער: תגמול כספי והברחה לחו"ל

עד המדינה בפרשה, שעדותו הביאה למעצרו של החשוד המרכזי ברצח, חגי פליסיאן - צפוי לקבל עבור שירותיו סכום של כ-10,000 ש"ח בחודש ב-15 השנים הבאות, ואף יזכה לתגמול של מאות אלפי שקלים אם עדותו תביא להרשעה בתיק הרצח. אחת הראיות שהביא לשוטרים: כובע הגרב שע"פ החשד חבש פליסיאן בזמן הרצח

מאות אלפי שקלים עבור הרשעה (חדשות 2)

עד המדינה בפרשת הברנוער, שבעקבות עדותו והראיות שהביא נעצרו החשודים ברצח - כולל החשוד המרכזי בירי, חגי פליסיאן, יקבל עבור הרשעתו של האחרון מאות אלפי שקלים. גם ללא הרשעה, ורק תמורת העדות, יקבל העד תגמול של כעשרת אלפים שקלים בכל חודש ב-15 השנים הקרובות והברחה לחו"ל בתום ההליך המשפטי - כך מספרים גורמים המעורים בעסקה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדברי הגורמים, המעורים בפרטי העסקה מול המדינה, עולה כי במהלך שהייתו בכלא, ולאחר שפנה לראשונה למשטרה במטרה למסור את עדותו, הוצא העד מהכלא מספר פעמים בליווי צמוד כדי להוכיח את טענותיו ולספק ראיות לחוקרים.

בין היתר, מסרו הגורמים כי באחת הפעמים הוא הצליח להביא כראיה את כובע הגרב השחור שאותו, כך על פי החשד, חבש חגי פליסיאן בזמן הרצח.

על פי ההערכות, צפוי עד המדינה להישאר בארץ בשבועות הקרובים לצרכי השלמת החקירה המשטרתית ולאחר מכן הוא יוטס לחו"ל כחלק מהתכנית להגנת עדים. לכשיידרש להגיע להעיד בבית המשפט - יוחזר לארץ בחשאי. נזכיר שמעצר החשודים נעשה בשבוע שעבר טרם זמנו, מפני שבמשטרה גילו שהעד מצוי בסכנת חיים מיידית.

תיק הברנוער: לאן החקירה הולכת?

לצד פענוח הרצח, ההקלה על פתרון התעלומה בת ארבע השנים והתהיות על כל מי שידע על הרצח ולא סיפר או דיווח - מודים היום (ג') במשטרה: התיק עדיין לא סגור לחלוטין. החוקרים מאמינים שארבעת החשודים שנעצרו, בהם שלושה שלכאורה מעורבים ברצח עצמו ופעיל אחד בקהילה הגאה שקשור לכאורה למניע לרצח, הם אכן המעורבים בפרשה, אבל חסרות ראיות מפתח שיעניקו את הפענוח המלא.

התיק לא סגור לחלוטין. החשודים (חדשות 2)

במשטרה מתמקדים כרגע בשני כיוונים מרכזיים לפתרון הבעיה הראייתית. אפשרות אחת היא ניסיון לקשור בין האקדח שאותר לפני כחצי שנה בחורשה בראש העין והובהר מעל לכל ספק שעמו בוצע הרצח בברנוער - לבין החשוד המרכזי בירי הקטלני, חגי פליסיאן. בשלב זה עם זאת, החוקרים לא פיצחו את הקשר הזה. האקדח אותר לאחר שנגנב בפריצה לבית מגורים, ועמו נמצאו עוד ראיות פורנזיות.

אם החוקרים יצליחו לקשור בין ראיות אלה לבין חגי פליסיאן, תהיה זו התקדמות מכרעת בתיק. עדותו של עד המדינה בפרשת הברנוער, למרות שהיא מקיפה ואמינה, לא מספיקה לבדה להרשעה ונדרשות עוד ראיות פרט לה.

אפשרות נוספת שעשויה לקדם את החקירה, היא אם החוקרים יצליחו לגייס עוד אחד מבין החשודים, פרט לעד המדינה, שיפליל אף הוא את חגי פליסיאן וידבר נגדו. המועמד המוביל בשלב זה הוא טרלן חנקישייב, שמכונה "החשוד השלישי", חברו של פליסיאן שחשוד שסיפק לו את האקדח וסייע לו בתכנון.

הקטין: מעולם לא הותקפתי מינית

אתגר נוסף שעומד כרגע בפני המשטרה הוא התעקשותו של ב', אחד החשודים, שהיה קטין בשעת המעשה ושנטען כי תקיפה מינית שבוצעה בו הובילה למסע הרצח - כי מעולם לא הותקף מינית.

במהלך חקירתו התעקש הצעיר, כיום בן 19, כי מעולם לא ניהל מערכות יחסים עם גברים. הוא דורש כעת גם את הסרת צו איסור הפרסום על שמו ובנוסף לכך מבקש להיבדק על ידי פוליגרף, להוכיח שהוא דובר אמת.

הראיה המפלילה: הקלטה של החשוד

"עשינו עבודה נקייה". פליסיאן (חדשות 2)

הקלטה ובה נשמע קולו של חגי פליסיאן, החשוד המרכזי בביצוע הרצח בברנוער, כשהוא מדבר על אירועי הלילה באוגוסט 2009 היא הראיה המפלילה בפרשה. "דיברתי עם קרוב משפחתי בנוגע לבר ז' הזה", נשמע קולו של פליסיאן. "הכל היה שקט עד עכשיו - שיישאר ככה שקט".

בהמשך, דיבר החשוד המרכזי בירי באופן מפורש על מקום המפגש לנוער הגאה, ואמר: "עשינו עבודה נקייה בבר נוער. עברו מאז ארבע שנים ושיישאר כך. אתה לא יודע מה עבר עלינו בארבע השנים האלה". בתגובה, ענה לו עד המדינה כי "כולם מעורבים בסיפור הזה ואני לחוץ". פליסיאן השיב: "גם אני לחוץ".

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

הראיה המפלילה בפרשת הרצח בברנוער: הקלטה של החשוד המרכזי

אחות החשוד במעורבות ברצח בברנוער: "הוא חף מפשע"

אמו של אחד החשודים: "אם הוא קשור לרצח - עליו להיענש"

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"היו כבר שמועות על המוכר בקהילה"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הקהילה הגאה מגיבה לפרסום שנגנז: "פשע כזה נובע רק משנאה"

פרשנות: חילופי האשמות בין המשטרה לבית המשפט

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב