תיק הברנוער: לאן החקירה הולכת?

לאחר שאתמול הותר לפרסם את פרטי החקירה, כעת עולה כי במשטרה עדיין זקוקים לראיות נוספות בכדי לסגור את התיק באופן סופי. החוקרים מנסים לקשור בין האקדח שאותר לבין החשוד פליסיאן, או לגרום לחשוד נוסף להפלילו

לצד פענוח הרצח בברנוער, ההקלה על פתרון התעלומה בת ארבע השנים והתהיות על כל מי שידע על הרצח ולא סיפר או דיווח - במשטרה מודים: התיק עדיין לא סגור לחלוטין. החוקרים מאמינים שארבעת החשודים שנעצרו, בהם שלושה שלכאורה מעורבים ברצח עצמו ופעיל אחד בקהילה הגאה שקשור לכאורה למניע לרצח, הם אכן המעורבים בפרשה, אבל חסרות ראיות מפתח שיעניקו את הפענוח המלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מתמקדים בשני כיוונים מרכזיים לפתרון הבעיה הראייתית. אפשרות אחת היא ניסיון לקשור בין האקדח שאותר לפני כחצי שנה בחורשה בראש העין והובהר מעל לכל ספק שעמו בוצע הרצח בברנוער - לבין החשוד המרכזי בירי הקטלני, חגי פליסיאן. בשלב זה עם זאת, החוקרים לא פיצחו את הקשר הזה. האקדח אותר לאחר שנגנב בפריצה לבית מגורים, ועמו נמצאו עוד ראיות פורנזיות.

אם החוקרים יצליחו לקשור בין ראיות אלה לבין חגי פליסיאן, תהיה זו התקדמות מכרעת בתיק. עדותו של עד המדינה בפרשת הברנוער, למרות שהיא מקיפה ואמינה, לא מספיקה לבדה להרשעה ונדרשות עוד ראיות פרט לה.

אפשרות נוספת שעשויה לקדם את החקירה, היא אם החוקרים יצליחו לגייס עוד אחד מבין החשודים, פרט לעד המדינה, שיפליל אף הוא את חגי פליסיאן וידבר נגדו. המועמד המוביל בשלב זה הוא טרלן חנקישייב, שמכונה "החשוד השלישי", חברו של פליסיאן שחשוד שסיפק לו את האקדח וסייע לו בתכנון.

הקטין: מעולם לא הותקפתי מינית

אתגר נוסף שעומד כרגע בפני המשטרה הוא התעקשותו של ב', אחד החשודים, שהיה קטין בשעת המעשה ושנטען כי תקיפה מינית שבוצעה בו הובילה למסע הרצח - כי מעולם לא הותקף מינית.

ב'. מכחיש שהותקף (חדשות 2)

במהלך חקירתו התעקש הצעיר, כיום בן 19, כי מעולם לא ניהל מערכות יחסים עם גברים. הוא דורש כעת גם את הסרת צו איסור הפרסום על שמו ובנוסף לכך מבקש להיבדק על ידי פוליגרף, להוכיח שהוא דובר אמת.

מחר מתכוון הצעיר להגיש, באמצעות עורך דינו שי שורר, את הבקשה להיבדק בפוליגרף בפני חוקרי ימ"ר תל אביב. בימ"ר לא מתרגשים מהצהרותיו של הצעיר. לדברי גורמים במשטרה, אם יודע שהותקף מינית על ידי הפעיל המוכר בקהילה - יודה למעשה בחשדות נגדו ואף יפליל את חבריו.

הראיה המפלילה: הקלטה של החשוד

הקלטה ובה נשמע קולו של חגי פליסיאן, החשוד המרכזי בביצוע הרצח בברנוער, כשהוא מדבר על אירועי הלילה באוגוסט 2009 היא הראיה המפלילה בפרשה. "דיברתי עם קרוב משפחתי בנוגע לבר ז' הזה", נשמע קולו של פליסיאן. "הכל היה שקט עד עכשיו - שיישאר ככה שקט".

החשוד המרכזי חגי פליסיאן (פייסבוק)

בהמשך, דיבר החשוד המרכזי בירי באופן מפורש על מקום המפגש לנוער הגאה, ואמר: "עשינו עבודה נקייה בבר נוער. עברו מאז ארבע שנים ושיישאר כך. אתה לא יודע מה עבר עלינו בארבע השנים האלה". בתגובה, ענה לו עד המדינה כי "כולם מעורבים בסיפור הזה ואני לחוץ". פליסיאן השיב: "גם אני לחוץ".

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

הראיה המפלילה בפרשת הרצח בברנוער: הקלטה של החשוד המרכזי

אחות החשוד במעורבות ברצח בברנוער: "הוא חף מפשע"

אמו של אחד החשודים: "אם הוא קשור לרצח - עליו להיענש"

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"היו כבר שמועות על המוכר בקהילה"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הקהילה הגאה מגיבה לפרסום שנגנז: "פשע כזה נובע רק משנאה"

פרשנות: חילופי האשמות בין המשטרה לבית המשפט

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב