הראיה המפלילה בפרשת הרצח בברנוער: הקלטה של החשוד המרכזי

חגי פליסיאן, העצור המרכזי בפרשת הירי במקום המפגש לנוער גאה באוגוסט 2009, הוקלט על ידי עד המדינה כשהוא מתייחס לאירועי אותו לילה. "עשינו עבודה נקייה בבר נוער", אמר. "עברו מאז ארבע שנים; שיישאר כך"

ארבע שנים לאחר הרצח המזעזע בבר נוער ואלפי עדים שישבו בחדר החקירות של ימ"ר תל אביב - החליטה המשטרה לעבור לחקירה גלויה בתיק - בעקבות ראיה מרכזית אחת: הקלטה ובה נשמע קולו של חגי פליסיאן (23), החשוד המרכזי, כשהוא מדבר על אירועי ליל אחד באוגוסט 2009.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"דיברתי עם קרוב משפחתי בנוגע לבר ז' הזה", אמר פליסיאן. "הכל היה שקט עד עכשיו - שיישאר ככה שקט".

בהמשך, דיבר החשוד המרכזי בירי באופן מפורש על מקום המפגש לנוער הגאה, ואמר: "עשינו עבודה נקייה בבר נוער. עברו מאז ארבע שנים ושיישאר כך. אתה לא יודע מה עבר עלינו בארבע השנים האלה". בתגובה, ענה לו עד המדינה כי "כולם מעורבים בסיפור הזה ואני לחוץ". פליסיאן השיב: "גם אני לחוץ".

"עברו 4 שנים, שיישאר כך". פליסיאן (פייסבוק)

פרשת הברנוער: הפגיעה, הרצח והעדות המפלילה

במשך ארבע השנים האחרונות עלו אינספור השערות בנוגע לזהותו של האיש שפתח באש בלילה של אחד באוגוסט 2009 - ירי שממנו נהרגו ליז טרובישי ז"ל, בת 16 וניר כץ ז"ל, בן 26 ונפצעו 11 אחרים. היום (ג') הוסר צו איסור הפרסום על מרבית פרטי החקירה, שנחשבה בשנים שחלפו ליקרה ביותר שבוצעה אי פעם ומפרטת את החשדות נגד ארבעת העצורים בפרשה, וממנה מצטיירת תמונה סבוכה של רצח שבוצע ממניע של נקמת אדם - אך כזה שאין לנתק ממנו את יסוד השנאה.

"הכל היה שקט עד עכשיו" (רויטרס)

הסיפור מתחיל לפני ארבע שנים. על פי החשד, חגי פליסיאן, בן 23 מפרדס כץ שמע שקרוב משפחתו חווה פגיעה מינית מצד ג' - פעיל מוכר בקהילה הגאה. מעצרו של ג' הוארך היום בארבעה ימים. החשדות על תקיפה מינית מצידו נבדקות.

לפי החשד, משהגיע פליסיאן למקום המפגש לנוער הגאה ב-1 באוגוסט 2009 ולא מצא את מושא נקמתו - החליט לירות ללא הבחנה בכל הנקרה בדרכו. מהירי נהרגו שניים: ניר כץ וליז טרובישי ז"ל.

במקביל למעצרו של פליסיאן, נעצר גם טרלן חנקישייב, בן 26, שנחשב לאחד החשודים העיקריים וחברו של הראשון, שעל פי החשד סיפק את אקדח ה"יריחו" שבאמצעותו בוצע הרצח. האקדח אותר לפני כחצי שנה על ידי מטיילים בחורשה בראש העין.

חשוד נוסף בפרשה הוא עד מדינה, ששמו, מטבע הדברים, אסור בפרסום. הוא סיפק מידע על הברנוער, כולל מיקום המועדון ודרכי הכניסה והיציאה ממנו. כמו כן הוא סייע לחשודים לברוח לאחר המעשה.

במשטרה חושדים שהמניע למעשיו של פליסיאן היה המידע שלפיו החשוד הרביעי - דמות מוכרת בקהילה הגאה - קיים יחסים אסורים עם החשוד השלישי, אותו קרוב משפחה שהיה קטין בזמן ביצוע הרצח וחל איסור על פרסום פרטיו. 

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

אמו של אחד החשודים: "אם הוא קשור לרצח - עליו להיענש"

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"היו כבר שמועות על המוכר בקהילה"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הקהילה הגאה מגיבה לפרסום שנגנז: "פשע כזה נובע רק משנאה"

פרשנות: חילופי האשמות בין המשטרה לבית המשפט

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב