הרצח בברנוער: בית המשפט דן בצו איסור הפרסום

אחרי המבוכה אתמול, יכריע השופט דרויאן האם ניתן לפרסם את פרטי חקירת הרצח בברנוער ולחשוף את שמות החשודים. במשטרה זועמים על התנהלות בתי המשפט שגנז הפרטים לאחר שכבר פורסמו. בקהילה הגאה טוענים כי המצב הקיים מקשה על כולם

אחרי שאתמול התפרסמו פרטים רבים מחקירת הרצח במועדון הברנוער - וזמן קצר לאחר מכן נגנזו בהוראת בית המשפט, הבוקר (שלישי) התחדש הדיון בבקשת כלי התקשורת ובהם גם חדשות 2, להסיר את צו איסור הפרסום מעל חקירת הפרשה. ההערכה היא כי לא תהיה דרישה נוספת של עורכי הדין של החשודים לבקש להאריך את צו איסור הפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול הורגשה במשטרה מבוכה גדולה, ואפילו כעס על התנהלות בתי המשפט בפרשה - בשעה 16:00 כינסו בכירי המשטרה את כל כתבי התקשורת וסיפקו את כל הפרטים שהותרו לפרסום החל מהשעה 17:00. אלא שב-17:15 התקבלה שיחה בהולה מבית משפט השלום בתל אביב. על הקו הייתה היועצת המשפטית של מפקד מחוז תל אביב שדרשה לעצור הכל.

אנשי מחוז תל אביב במשטרה מתרעמים על כך שהשופט עידו דרויאן מתח ביקורת על התנהלות בתי המשפט בכל מה שקשור לצו איסור הפרסום, וכבר ב-17:00 התיר להם לפרסם את כל פרטי הפרשה, למעט שמותיהם של שניים משלושת החשודים ברצח ושמו של החשוד הרביעי מהקהילה הגאה.

במשטרה מביעים תמיהה על כך שאותו השופט, שכבר אמר כי לא מעט מהפרטים כבר פורסמו באינטרנט והודה שאפילו אליו הגיעו שמות המעורבים בפרשה, לוקח כל כך הרבה צעדים אחורה ומחליט לאסור את פרסום כל הפרטים שכבר היו באוויר.

"המצב הנוכחי מקשה על כולם" (רויטרס)

"עכשיו כולם יודעים רק חצאי דברים שצונזרו - זה מקשה על כולם"

לא רק במטרה ובכלי התקשורת מחכים להסרתו של צו איסור הפרסום - גם בקרב הקהילה הגאה ישנם רבים שממתינים בציפייה לפרסום הפרטים המלאים. מקורביו של הפעיל בקהילה ההומו-לסבית שנעצר בשבוע שעבר, סיפרו לחדשות 2 באינטרנט על הקושי במצב הנוכחי, בו השיח כולו מתבסס על שמועות: "כשהכל כבר גלוי ופתוח באינטרנט, השמועות רצות, ועכשיו כולם יודעים רק חצאי דברים שצונזרו. כל זה רק מקשה עליו ועלינו".

גם עו"ד משה שוחטמן, המייצג את האגודה למען קהילת הלהט"ב סבור שצו איסור הפרסום מיותר. "אני המום הן מעצם הבקשה לאסור את הפרסום והן מעצם ההיענות לבקשה בשלב הזה שבו הפרטים כבר נחשפו בתקשורת בהד גדול", אמר שוחטמן בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "הגיעה העת לנהל את הדיון הציבורי באופן גלוי וללא מסכות, ולאפשר לציבור לדעת את כל מה שניתן לספר על הפרשה. למרבה הצער, המשטרה בוחרת להדליף את מה שנוח לה, ואף בטרם הסרת צו איסור הפרסום, היא יצאה בכותרות שקריות ומגמתיות לגבי האירוע, דבר שהופך את ההתמודדות של האגודה עם הפרשה לבלתי אפשרית". שוחטמן הוסיף והבהיר כי "אנו נשקול את המשך צעדינו בעניין".