פרשת הרצח בברנוער: הוארך מעצרו של החשוד הרביעי בשלושה ימים

החשוד הרביעי בפרשת הרצח בברנוער, המוכר בקהילה הגאה, יישאר במעצר עוד שלושה ימים לפחות. חלק מצו איסור הפרסום יוסר ביום שלישי. רה"מ נתניהו בירך על ההתקדמות בחקירת הרצח: "מקווה שהמעגל ייסגר בקרוב"

בית משפט השלום בתל אביב האריך בשלושה ימים את מעצרו של החשוד הרביעי בפרשת הרצח במועדון הברנוער בתל אביב, בהסכמת הצדדים. האיש שנעצר, אדם ידוע בקהילה ההומולסבית, לא קשור לרצח עצמו, אולם הוא חשוד כי הסתיר פרטים מהותיים הקשורים למניע לרצח, למרות שלא נכח בזירה עצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשוד נכנס לאולם הדיונים כשהוא מכסה את ראשו בחולצה. לצידו נכנסו לאולם בני משפחתו, שהגיעו לתמוך בו.

בתום הדיון על הארכת המעצר, התנהל דיון על התרת צו איסור הפרסום בפרשה. הוחלט כי ביום שלישי הקרוב יותרו לפרסום חלק מהפרטים ואף פרטים מזהים אודות חלק מהחשודים. "לא ברור מי הגה את המושג המוזר 'בכיר בקהילה'", התייחס השופט בדיון לפרסומים בתקשורת. "מושג המעלה על הדעת ארגון חשאי וזדוני, משל לזקני ציון, שבו יש בכירים יותר וזוטרים יותר השותפים להתארגנות חשאית. ניתן היה להשתמש במושג פעיל או מוכר בקהילה, ובכך להגביר את הדיוק".

מוקדם יותר הבוקר, בישיבת הממשלה השבועית בירושלים, בירך ראש הממשלה בנימין נתניהו על "ההתקדמות המרשימה בחקר הרצח הנפשע בברנוער". נתניהו ציין כי בביקורו במועדון לאחר הרצח, הוא הבטיח לצעירים במקום שהאחראים למעשה יובאו לדין. "זה לקח ארבע שנים", אמר נתניהו, "אני מקווה שהמעגל ייסגר בקרוב".

"אין סיכוי שהוא יפגע במישהו"

מכריו של הבכיר בקהילה הגאה, שנעצר במסגרת פענוח הרצח בברנוער אך לא חשוד ברצח עצמו, המומים ומספרים על "בחור טוב שתמיד עזר לכולם ולא חשב על עצמו". צעיר שעבד עמו אמר כי "אין סיכוי שהוא יפגע במישהו. הכרתי אותו במהלך השנים, כשהתנדבתי באגודה ועשיתי איתו הרבה מאוד פרויקטים ובהם סדר פסח של האגודה וארוחת ראש השנה לאנשים שאין להם עם מי לחגוג", סיפר הצעיר שעבד עם החשוד.

פעיל נוסף למען הקהילה, שעבד בעבר עם החשוד, טען בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "הוא עשה טוב לכל כך הרבה אנשים. הוא היה מאוד כריזמטי, הוא אף פעם לא סיפר על החיים האישיים שלו, לא דיבר על העבר שלו".

מכר אחר של החשוד דיבר גם הוא בשבחו. "הוא בחור מאוד חיובי וזכויותיו שמורות לו. אם זה באמת מה שקרה, עולמו ייחרב וזה יהיה עצוב מאוד ובעיקר מפתיע", אמר. "הוא תמיד עזר לכולם, כל הזמן, לא חשב על עצמו, אלא פתר בעיות של אחרים - כמו אמא תרזה של ההומואים. זה נשמע מצחיק, אבל זו האמת. אין מצב שהוא יפגע במישהו".

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב