השאלה היומית: למה עדיין יש צו איסור פרסום בפרשת הרצח בברנוער?

כל כך הרבה זמן חיכינו לפתרון תעלומת הרצח, ועכשיו, כשנדמה שהכל ברור - הכל מוסתר. יש חשודים, יש מניע כללי, אבל הפרטים המרכזיים נותרו תחת צו איסור פרסום. מדוע זה חיוני והאם יש לזה צידוק בעידן האינטרנט?

מעצר החשודים (שוקי לרר)

ארבע שנים שהקורבנות, והמדינה כולה, מחכה לשמוע על קצה חוט. ארבעה ימים מאז פורסם דבר מעצר ארבעה חשודים. ועדיין - רוב הפרטים בערפל. מדוע עדיין יש צו איסור פרסום חמור כל כך על פרטי חקירת הרצח בברנוער?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את השאלה הזו הפננו תחילה, כמובן, למשטרה. בדוברות של משטרת מחוז תל אביב, כפי שמתנהלת כל הפרשה הזו, לא הכבירו במילים. "צו איסור הפרסום הוצא לצורכי חקירה", אמרו שם. "אם כל הפרטים ייחשפו, אז כל החקירה תהיה חשיפה לציבור, והדבר עלול לשבש אותה".

כדי לנסות להבין קצת יותר לעומק מה עשוי לעמוד מאחורי הדברים, פנינו לעו"ד תמי אולמן, סניגורית פלילית מנוסה.

למה בעצם יש צו איסור פרסום גורף על הפרשה? חלפו כבר 4 שנים?

"המשטרה עושה זאת כדי לנסות לחקור כשאנשים לא יידעו על מה החקירה. ייתכן שאם הפרטים מהחקירה יוודעו למקורביהם של החשודים, הם ינסו לשבש את החקירה ולעזור לנחקרים. לכן המשטרה שומרת על איפול".

אז מתי נדע את הפרטים?

"להערכתי צו איסור הפרסום הוא לכמה ימים".

לא חסר מידע שפורסם באינטרנט בלי שום צנזורה - אז למה עדיין צריך צווי איסור פרסום?

"לדעתי, צו איסור פרסום הוא דבר מיותר. בעידן האינטרנט כולם מקבלים את המידע מהבלוגים והאתרים השונים. כולם יודעים את מה שקרה שם, וצו איסור הפרסום הוא מגוחך. צו איסור פרסום הוא על הנייר בלבד הרבה פעמים".