מכר החשודים ברצח בברנוער: "לא עשו את זה בגלל הומופוביה"

לאחר שבית המשפט האריך את מעצרם של שלושת החשודים במעורבות ברצח, מזכיר מכר של שני האחים את עברו הפלילי העשיר של אחד מהם ואומר: "לא היה כדאי להתעסק איתו". עם זאת, הוא מדגיש: "הם אף פעם לא היו הומופובים, אף לא אחד מבני המשפחה"

"היה מעורב רבות בפלילים". אחד החשודים (חדשות 2)

לאחר שהיום (ה') הוארך מעצרם של שלושת החשודים במעורבות ברצח בברנוער, יחד עם חשוד נוסף - דמות בכירה בקהילה ההומו-לסבית - חלק ממכריהם וחבריהם של העצורים יצאו להגנתם ושרטטו קווים לדמותם. מנגד, ישנם גורמים בסביבתם שהדגישו את עברם הפלילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם אף פעם לא היו הומופובים, אף לא אחד מבני המשפחה", סיפר אחד ממכריהם של העצורים, "אבל תמיד היה סביבם חשש כי אחד מהם היה מעורב רבות בפלילים. לא היה כדאי להתעסק איתו".

"אני באמת לא חושב שהם עשו את זה בגלל הומופוביה או בגלל שהם שונאים את הקהילה", הוסיף האיש, אך מיהר להדגיש כי הוא "לא יודע עדיין אם זה הם או לא".

אחיהם של החשודים: "המשטרה מצאה שעיר לעזאזל, הרוצח חופשי"

אחרי כמעט ארבע שנים של חקירה מאומצת הצליחה המשטרה, לטענתה, לפענח את תעלומת הרצח בברנוער בשנת 2009 ולספק תשובות לשאלות המטרידות שריחפו בחלל האוויר מאז אותו ערב נורא. אמש נעצרו שלושה חשודים בחשד למעורבות במעשה, והיום סיפר אחיהם של שניים מהחשודים על תחושותיו. "המשטרה מצאה שעיר לעזאזל", האשים.

"הרוצח האמיתי והמתועב עדיין מסתובב חופשי", אמר האח לחבריו מהשכונה, שהגיעו כדי לעודד אותו ולרומם את רוחו. מאז אירועי אתמול, תושבי פרדס כץ מתקשים להאמין לדבר המעצר של החשודים.

"אלה האנשים האחרונים שהיינו חושבים עליהם", סיפרו כמה מהם. "נכון, גדלנו בשכונה קשה ולא קל לחיות כאן ונכון שאנחנו לא הילדים הכי טובים בעולם והסתבכנו עם החוק פה ושם, אבל מפה ועד לקשור אותנו לרצח מתועב כזה - זה לא יכול להיות".

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

החשוד ה-4: "עשה טוב להרבה אנשים"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים

מצעד הגאווה יתקיים מחר כמתוכנן: "עיתוי מטורף"

"אי אפשר להגיד שזה לא פשע שנאה"

הרצח בברנוער: בכיר בקהילה נעצר

משפחות הקורבנות: "לא מתרגשים - זו לא הפעם הראשונה שנעצרו חשודים"

שלושה חשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב