משפחות קורבנות הטבח בבר-נוער: "חזרנו לימי הרצח"

כמעט 4 שנים מאז שנרצחו יקיריהם ונפצעו הנערים והנערות בבר-נוער, חיו המשפחות באי ודאות. הערב ייתכן שנפתרה התעלומה עם מעצרם של 3 חשודים. "ייחלנו לרגע הזה", אמר אביו של רזיאל זוהר, אחד הפצועים. "בסופו של דבר - איבדנו את היקר לנו מכל", אמרה חן כץ, אחותו של ניר ז"ל

שעות ספורות לאחר שהותר לפרסום דבר מעצרם של שלושת החשודים במעורבות ברצח בבר-נוער בתל אביב בשנת 2009, סיפרו בני משפחות הקורבנות על תחושותיהם. חלקם הביעו אנחת רווחה על כך שהפרשה, כפי הנראה, קרובה לפיענוח ואחרים סיפרו על תחושות מעורבות, הנובעות מכך ששום מעצר או עונש יחזירו להם את יקיריהם, כלשונם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ייחלתי שיתפסו אותם כבר", אמר אביו של רזיאל זוהר, בן 23, הפצוע הקשה ביותר מהאירוע - שנותר משותק מחלק גופו העליון ומטה. "הם עשו יותר מדי נזק ועוול". הוא הוסיף, כי "כמובן שזה מחזיר אותנו לימים שאחרי הרצח, אבל הצער והכאב מלווים אותנו כל הזמן".

"לא הפעם הראשונה שיש עצורים" (חדשות 2)

"הכי כואב לי כרגע", הדגיש האב, "זה שהמדינה הפקירה את הפצועים הקשים שמרותקים לכיסא גלגלים וצריכים להתמודד כל יום עם הקשיים והצרכים המיוחדים שלהם. הם צריכים לחיות מקצבאות זעומות. רק מטפל צמוד, כמו שרזיאל צריך - עולה אלפי שקלים - שלא משאיר לו כסף למחייה".

לדבריו, מאז שנעצרו שלושת החשודים, בחר בנו להסתגר. "הוא מאוד רגיש ועדין", אמר.

גם חן כץ, אחותו של ניר ז"ל, סיפרה על תחושותיה. "משמח מאוד לשמוע שיש עצורים בפרשה אחרי תקופה ארוכה כזאת. כרגע אין יותר מדי פרטים או מידע, ואני לא יכולה להגיד שירדה לי אבן גדולה מהלב כי בסופו של דבר איבדנו את היקר לנו מכל". עם זאת, הוסיפה כי היא "שמחה לדעת שהרחובות נקיים יותר עכשיו, דבר שאולי ימנע מקרה נוסף כזה בעתיד".

כץ סיפרה עוד, כי לה ולמשפחתה אין כוונות להגיע לדיון בהארכת מעצר החשודים מחר (ה'). "כשיהיה מידע יותר משמעותי - המשטרה תעדכן אותנו, כמו תמיד", ציינה. "כל עוד מדובר רק בחשד אנחנו לא ממש מתרגשים. זו לא הפעם הראשונה שיש איזו התקדמות כזו בחקירה".

בני המשפחות לא מתרגשים: "לא הפעם הראשונה"

לדבריה של כץ הצטרף גם חן לנגר, שנפצע קשה באירוע. "אנחנו ספקנים, כבר קרה בעבר שנעצרו אנשים שהיו חשודים והיו התפתחויות 'מרעישות'", אמר, אך ציין כי הוא "שמח שהמשטרה ממשיכה לבצע את עבודתה".

"רוצה להסתכל להם בעיניים". זירת האירוע (AP)

"פרט למה שנאמר לי על ידי המשטרה", הוסיף, "אין לי יותר מדי פרטים ולכן התחושות הן מעורבות". לדברי לנגר, אין בכוונתו להגיע לבית המשפט ולהיות נוכח בדיון בהארכת מעצר השלושה. "אני לא הולך להגיד להם כלום. יש בית משפט שאמור להוכיח את הדברים ולהוציא את הצדק לאור. המטרה שלי היא לעקוב אחרי המתרחש כמו שעשיתי עד היום. אולי המפגש מקרוב איתם יספק לי כמה תשובות".

יונתן בוקס, אחד הפצועים באירוע, סיפר גם הוא בשיחה עם חדשות 2 על תחושותיו. "הייתי רוצה הייתי רוצה לראות את מי שעשה את המעשה הזה ולהסתכל לו בעיניים", אמר.

ח"כ הורוביץ: "הנפגעים זכאים לפיצוי הולם - שלא ניתן להם עד כה" 

"הצער והכאב מלווים כל הזמן" (AP)

שי דויטש, יו"ר האגודה למען הלהט"ב, האחראי על הבר-נוער, אמר בתגובה על מעצר החשודים, כי "האגודה מקבלת עדכונים שוטפים מהמשטרה על מצב חקירת הרצח בבר נוער וכך גם בנוגע להתפתחות הנוכחית. אנו בטוחים שרשויות החוק לא ישקטו עד שיימצאו האשמים וימוצה עמם הדין".

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ), פרסם גם הוא תגובה על דבר המעצר: "הקטל הבלתי מפוענח בברנוער הטיל צל כבד, במשך כמעט ארבע שנים, לא רק על הקהילה הגאה, אלא על החברה הישראלית כולה. התגובות לרצח מצד גורמים שונים חשפו תהומות של שנאה. בשנים שעברו מאז, דרשתי מצמרת המשטרה לא להרפות ולהמשיך בחקירה ללא לאות".

ח"כ הורוביץ הוסיף, כי "יש לקוות כי מערכת אכיפת החוק אכן הצליחה לשים ידה על האחראים למעשה הנורא. בעת הזו מחשבותיי נתונות לפצועים ולמשפחות הנרצחים ליז טרובישי וניר כץ ז"ל. הנפגעים זכאים לטיפול ופיצוי הולם - דבר שלא ניתן להם עד כה, ובמיוחד דרושה פעולה חינוכית נמרצת כדי למנוע פגיעות נוספות בעתיד. זו משימתנו".