כך נראתה התקיפה: "אעשה לכן מהפכה"

אחת מהנשים שבילו אמש בבר ברחוב לילינבלום בתל אביב וחוו תקיפה על רקע הומופובי מצד גבר חרדי שנופף בגרזן וקילל אותן, תיעדה את התקרית. "אני גר אצלך בבית", ענה לשאלת אחת הנשים ולאחרת קרא: "פיס אנד לאב פור אול דה פאגטס!"

אירוע על רקע הומופובי לפני מצעד הגאווה: מוקדם יותר היום דיווחה המשטרה כי אמש נעצר גבר חרדי בן 46 בחשד שאיים בגרזן על קבוצת לסביות שעמדו מחוץ בר בתל אביב, וכעת מגיע התיעוד החלקי של התקרית.

בסרטון שצילמה אחת מבאות הבר, ברחוב לילינבלום, נראה הגבר כשהוא מדבר בטלפון הנייד שלו על המדרכה. לשאלת אחת הבנות "איפה אתה גר" בניסיון לדלות עליו פרטים מזהים, הוא השיב: "אצלך בבית".

הסרטון מתעד את הרגעים שאחרי הדקות הארוכות בהן הסתובב האיש ברחוב כשבידיו גרזן שהוציא ממכוניתו. האירוע כולו החל כשהאיש חנה על המדרכה ברחוב עם הטנדר שלו, בניגוד לחוק, וכמעט דרס את אחת המבלות בבר כשהוא רואה בבירור שהיא עומדת במקום.

"אני בא עם עוד שני חבר'ה שיעשו לכם מהפכה"

כשנכנס למכוניתו והתכוון לנסוע מהמקום טרח לומר לנשים במקום: "פיס אנד לאב פור אול דה פאגטס! (פאגטס - מילת גנאי להומואים באנגלית) אני לא בורח, אני בא עם עוד שני חבר'ה שיעשו לכם מהפכה".

על פי חקירת המשטרה, האיש הגיע למקום סמוך לשעה 23:00 והחל לקלל את קבוצת הנשים שעמדו מחוץ לבר, בשל נטייתן המינית. "צריך לתקן את תל אביב", הוא צעק בעודו אוחז גרזן בידו ואיים על הנשים. הוא נופף בגרזן מולן, מה שגרם לבהלה רבה.

לאחר מכן מיהר החשוד להיכנס לרכבו והחל להימלט, אך כוחות המשטרה שהוזעקו למקום עצרו אותו. בחיפוש ברכבו נמצאו גם סכינים. הוא נעצר בחשד לאיומים והתנהגות אלימה במקום ציבורי, והבוקר הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעיר ויישלח בהמשך להסתכלות.