בדיקת מח"ש: "הפצוע בבנק בב"ש לא נפגע מירי שוטרים"

המחלקה לחקירות שוטרים סיימה לבדוק את הטענות, לפיהן עומר וואליד נפצע קשה מירי של שוטרים שפרצו לסניף בנק הפועלים, וקבעה כי מי שירה בו היה הרוצח איתמר אלון. "הירי התבצע בטרם הגעת כוחות המשטרה למקום"

במחלקה לחקירות שוטרים דוחים את טענותיו של עומאר וואליד, שנפצע קשה באירוע הירי בסניף בנק הפועלים בבאר שבע, וקובעים כי הוא לא נפגע מירי של השוטרים שפרצו לסניף. מבדיקת מח"ש עולה, כי וואליד נורה בידי הרוצח איתמר אלון.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בבדיקה של חומר הראיות אשר נאסף בעקבות האירוע לא נמצא כל בסיס לטענה כי וואליד נורה על ידי שוטרים בזירה", נכתב בהודעת מחלקה לחקירות שוטרים, שם מציינים כי כתוצאה מהירי ממנו נפגע וואליד, נהרג עידן סברי, שהיה בסמוך אליו. "הירי בוצע טרם הגעתם של השוטרים למקום", מדגישים במח"ש.

לאחר ששב להכרתו בשבוע שעבר, טען וואליד כי השוטרים שהגיעו לסניף במהלך מסע הירי של איתמר אלון הם שירו בו וגרמו לפציעתו. במהלך שחזור האירועים סיפר וואליד, כי כשנכנס איתמר אלון אל הבנק, הוא ועידן סברי ז"ל, ולצדם רמו ועקנין - נשכבו מתחת לשולחן והעמידו פני מתים. "קמתי והתכוונתי לצאת", שחזר הפצוע, "השוטרים ירו בי. שכבתי מתחת לשולחן עם חברי רמו וקנין ונאלצתי להעמיד פני מת".

וואליד אמר ששמע כי הרוצח הסתגר בשירותים עם בת הערובה מירי כהן וקם לכיוון דלת הכניסה לסניף הבנק. אז פגש בו אחד השוטרים וירה בו. הוא טען עוד כי בעודו פצוע ושותת דם, אזקו השוטרים את ידיו ופינו אותו לבית החולים במצב קשה.

 משפחתו של וואלידי: "חשבו שהפצוע שודד והכו אותו"

במשפחתו של הפצוע חזרו לאחרונה על הטענה, שלפיה בנם קיבל יחס לא הוגן מהמשטרה. "אמרו שהוא שודד", סיפר אחיו איימן וואליד. במשפחה טוענים כי למרות שהיה עם ארבעה פצעי ירי - החליטו השוטרים להכותו. "הביאו אותו לפה עם אזיקים כשהוא מדמם", הוסיף האח. "אין פה חוק. לא מתחשבים באנשים. מה עשו הבדואים?".

במשטרה הסבירו אז כי עומאר אכן נאזק, מאחר שבשלב הראשוני לא היה ברור מי וכמה חשודים יש בזירה. "לא היה ברור האם האירוע הוא לאומני או פלילי, ולכן כל מי שנראה בעיני השוטרים כחשוד בזירה - נאזק", הסבירו גורמים במשטרה לחדשות 2 במשטרה.

וואלידי הועבר לבית החולים בליווי שוטרים, וכשהוסר החשד שהיה מעורב באירוע - הוא שוחרר. "כל מה שקשור לטענות על אלימות שוטרים ייבדק על ידי המחלקה לחקירות שוטרים", ציינו במשטרה. "אם יובהר שהשוטרים פעלו בכוחניות ולא במידתיות - הם יטופלו".