מכתבי איום בלשכות הרבנים הראשיים: "סופכם קרב, טפילים"

ללשכותיהם של הרב מצגר והרב עמאר הגיעו היום מכתבי איום ובהם תמונה של אקדח: "אם לא יתאפשר לנשות הכותל להתפלל כדרכנו וכמנהגנו, אנחנו נלחם בכם בכל האמצעים ואתם תחזרו הביתה עם מאה גופות של חרדים". אמינות המכתב אינה ברורה

מכתב האיום (הרבנות הראשית)

מי מאיים על הרבנים הראשיים לישראל? בלשכותיהם של הרב יונה מצגר והרב שלמה עמאר התקבלו היום מכתבי איומים על רקע פרשת נשות הכותל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זו אזהרה אחרונה", נכתב במכתב המודפס. "אם לא יתאפשר לנשות הכותל להתפלל כדרכנו וכמנהגנו אנחנו נלחם בכם בכל האמצעים ואתם תחזרו הביתה עם מאה גופות של חרדים".

כותב המכתב ממשיך: "סופכם קרב דוסים מסריחים מגעילים וטפילים. יותר לא נבליג, משחררים את הכותל מחדש". המכתב נחתם עם תמונה של אקדח.

הרב עמאר (חדשות 2)

מנכ"ל הרבנות הראשית לישראל עודד וינר העביר את המכתב לטיפול קצין הביטחון של משרד ראש הממשלה. ברבנות הראשית הגיבו בזעזוע למכתב והגדירו אותו "חציית קו אדום": "זו פעם ראשונה שהרבנים הראשיים לישראל מקבלים איומים על חייהם, ולצערנו במדינת ישראל, כבר למדנו כי מילים מסוגלות להרוג. לא מדובר פה רק באיום על הרבנים אלא על ציבור שלם תוך שימוש בשפה בוטה. אנו מקווים שהמשטרה תמצה את הדין עם המסיתים והמאיימים".

נשות הכותל. ארכיון (חדשות 2)

נשות הכותל אמרו בתגובה כי הן לא אחראיות למכתבי האיומים: "צר לנו לשמוע על גילויי האלימות ועל האיומים שהופנו היום לרבנים הראשיים. כל בר דעת מבין שלנשות הכותל אין שום קשר למעשה ושסגנונם של המכתבים אינו תואם את רוח אהבת ישראל, שמובילה הקבוצה".

ח"כ אלי ישי כתב בתגובה בדף הפייסבוק שלו כי "ההקצנה כנגד הציבור החרדי עוברת כל גבול ויראה כי מדובר רק בעניין של זמן עד שנראה את תוצאותיה. אני חושש כי מכתב זה לא היה יכול להישלח, ללא הקרקע הפורייה המעודדת את ההשתלחות וההסתה בחרדים בזמן האחרון. על המשטרה לעשות כל שניתן למצוא את המאיימים ולהעמידם לדין, ועל מחרחרי הריב, אשר בחלקם נושאים במשרות ציבוריות, לשקול מילותיהם ומעשיהם באופן שקול ואחראי יותר, וזאת בטרם נהיה עדים למקרים בהן הסברים והתנצלויות כבר לא יועילו".