במשפחת הילדות שנרצחו זועמים: "אם זה היה יהודי היה אחרת"

במשפחתן של הילדות שנרצחו ביישוב הבדואי אל-פורעה זועמים לאחר שהמשטרה הודיעה כי תפסה את האב החשוד ברצח ולאחר הודיעה על טעות בזיהוי. "המשטרה מופרכת", אמר סבן של הילדות. במשפחה חוששים כי האב המסתובב חופשי ייפגע בהם

ימים אחרי רצח הילדות ביישוב הבדואי אל-פורעה, והאב החשוד עדיין מסתובב חופשי. היום הודיעה המשטרה כי תפסה אותו, אך אז חזרה בה ואמרה כי היתה זו טעות בזיהוי. "אם זה היה יהודי, זה לא היה ככה", אמר סעיד הסבא של הילדות שנרצחו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הבוקר השוטרים כבר כמעט היו משוכנעים שהאב החשוד ברצח שתי בנותיו, סינאד ורימאס אמטיראת, בנות שלוש וחמש בנות 3 ו-5, בידיהם. הכוחות כיתרו מסגד בלוד בו, על פי מידע שהיה בידיהם, הוא מסתתר. אבל כשהגיעו אליו, התברר כי מדובר היה בקרוב משפחתו, שנושא את אותו שם בדיוק. הוא שוחרר והמשטרה התנצלה.

במשפחתן של הילדות חוששים כי האב עלול לפגוע בהם וזועמים על התנהלותה של המשטרה. "המשטרה מופרכת, לא עושה כלום", הוסיף הסב, "למה עד עכשיו לא תפסו אותו? הוא לידם. מי מביא לו אוכל, מי הולך ונותן לו כל מה שהוא צריך?"

"זה רק בגלל שאנחנו בדואים"

יממה לאחר הרצח הפנתה האם אצבע מאשימה אל המשטרה שלטענתה לא נקפה אצבע "רק בגלל שאנחנו בדואים". היא סיפרה כי הגישה תלונה במשטרה נגד האב יום לפני הרצח אך במשטרת ערד לא עשו דבר.

בתגובה, החליט רב-ניצב יוחנן דנינו להדיח לאלתר את מפקד משטרת ערד סגן ניצב יוני זייטק, את סגנו רב פקד אלברט כהן ואת ראש משרד החקירות בתחנה פקד רוני איתן. בנוסף, הערה בתיק האישי נרשמה לרכז החקירות בתחנה ולשוטר שגבה את התלונה.

בדוח המסכם של הוועדה שבחנה את המחדל נכתב כי נפל כשל חמור בהתנהלות הגורמים בתחנת ערד, בכל הנוגע באופן הטיפול בתלונת האם בהיבטי פיקוד, דיווח ומקצועיות - כאשר כשל זה חוצה את שרשרת השוטרים והקצינים עד לרמת מפקד התחנה.