5 נעצרו בחשד שחטפו ואנסו אישה באזור שדרות

קבוצת צעירים נעצרה הלילה לאחר שאישה הגישה נגדם תלונה במשטרה שלפיה נפלה קורבן לאונס קבוצתי מצידם. החמישה, כולם בשנות ה-20 לחייהם - קשרו עצמם בחקירתם למעשים. היום הם הובאו לבית המשפט, שם האריך השופט את מעצרם של ארבעה מהם בחמישה ימים ומעצרו של חברם הוארך בשישה ימים

(SHUTTERSTOCK)

חשד לאונס קבוצתי באזור שדרות: המשטרה עצרה הלילה חמישה צעירים, תושבי הנגב בשנות ה-20 לחייהם, בחשד שחטפו ואנסו אישה באזור העיר. היום האריך בית המשפט את מעצרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי המשטרה, החמישה חשודים בכך שאספו את האישה באזור היישוב להבים וביצעו בה את זממם במקום מבודד. לכשעזבו אותה לנפשה, הגיעה האישה לתחנת המשטרה - שם הגישה תלונה נגד החשודים. היום הם הובאו לדיון בבית המשפט - שם הוארך מעצרם של ארבעה מהם בחמישה ימים, וחברם נשלח למעצר למשך שישה ימים.

אישום: רופא צבאי אנס חיילת והטריד מינית חמש אחרות

פרקליטות הצבאית הגישה כתב אישום נגד רופא צבאי בגין אונס חיילת והטרדה מינית של חמש חיילות נוספות שהגיעו אליו לטיפול במרפאת הבסיס. על פי האישום, "המעשים בוצעו תוך מרמה מצדו לגבי מהות המעשה שביצע, והצגתו כחלק מן ההליך הטיפולי".

בהחלטת בית הדין הצבאי, נאסר על הנאשם לטפל בחיילות או לבדוק אותן בשלב זה. "במקביל להתנהלותה של החקירה, הושעה הנאשם מתפקידו. עניינו יתברר במהלך המשפט בפני בית הדין הצבאי", צוין.

האיש, אזרח עובד צה"ל, נעצר בחודש פברואר, אז מילא את תפקידו בפיקוד מרכז. מחקירת מצ"ח שהתנהלה בעניינו עלה החשד כי ביצע בחיילות שהגיעו לבדיקות שגרתיות עבירות אינוס ומעשים מגונים. ממצאי החקירה הועברו לידי תובעי הפרקליטות הצבאית, שהגישו כתב אישום חמור נגד הרופא.

חקירת הפרשה החלה בדצמבר האחרון, בעקבות תלונות שהתקבלו נגד הרופא. הוא הועסק בצבא כאזרח עובד צה"ל והוצב ביחידה בעוצבת "עידן" של פקמ"ז.